Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin “Songs From Yesterday”

0
213
Szczesniak
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin wspólnie stworzyli wyjątkową płytę z kategorii „Great American Songbook”. Ten pierwszy zaśpiewał doskonale jak zawsze, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji.

Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera. Na płycie znalazły się zarówno przeboje-sztandary, takie jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears In Heaven”, ale również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność. Wykonania duetu Szcześniak-Herdzin często dalece odbiegają od oryginałów, ale za każdym razem do historii muzyki popularnej odnoszą się z wielkim szacunkiem. Płyta „Songs From Yesterday” to z jednej strony hołd złożony wykonawcom światowego formatu, z drugiej spotkanie dwóch znakomitych artystów, którym muzyka daje ogromną radość.

Przeczytaj także:  Babymetal: "Live At Wembley" i trasa z RHCP! Live Album!

Mieczysław Szcześniak to wokalista, którego polscy słuchacze kojarzą z licznych niezapomnianych duetów, m.in. z Edytą Górniak, Natalią Kukulską i Kayah. Nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Najmocniej związany jest z takimi gatunkami jak soul, funky oraz z muzyką gospel. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.

Krzysztof Herdzin z kolei jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest na tyle wszechstronny by współpracować z Anną Marią Jopek i Zbigniewem Wodeckim, a także koncertować u boku Richarda Bony. Nagrał aż dwieście płyt, z czego szesnaście „pokryło się złotem” a trzy „platyną”. Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku. Mimo że osiągnął najwyższy poziom artystyczny, ciągle poszukuje nowych wyzwań.

Przeczytaj także:  Dwa soundtracki nowego "Twin Peaks"

Płyta ukaże się 16 października pod szyldem Sony Music Poland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.