Darmowy album Public Enemy – “Nothing Is Quick In The Desert”

Public Enemy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
Highspeed5.net (Music)
Highspeed5.net (Music)
Highspeed5.net (Music)

Zespół Public Enemy wypuścił za darmo nową płytę zatytułowaną “Nothing Is Quick In The Desert”.

Nowy krążek Public Enemy został udostępniony fanom bez żadnych opłat, by w ten sposób im podziękować i uczcić 30-lecie działalności hiphopowej ekipy.

– Dziękujemy Wam, a to jest na nasz koszt – powiedział Chuck D. Znajdujący się w zestawie numer “Rest in Beats (Part 1 & 2)” jest hołdem dla wielu nieżyjących gwiazd hip-hopu i R&B. Całość znajduje się do odsłuchu i pobrania na Bandcampie.

Chuck D i DJ Lord ostatnio zajęci byli w supergrupie Prophets of Rage, której skład uzupełniają członkowie Rage Against the Machine i Cypress Hill.


Przeczytaj również: Ben Hardy z „EastEnders” dołączył do obsady filmu o zespole Queen

Public Enemy są prawdziwą ikoną hip-hopu. Obok Beastie Boys i Run D.M.C. to najważniejszy zespół rapowy debiutujący jeszcze w latach 80. Społeczny aspekt działalności Public Enemy jest równie ważny jak wpływ na muzykę ostatnich 30 lat.

Wydany w 1988 album “It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back” jest jednym z kamieni milowych muzyki popularnej. Płyta znalazła się na 48 miejscu listy 500. najważniejszych albumów wszech czasów przygotowanej przez dziennikarzy “Rolling Stone’a”.

Inne ważne pozycje w dorobku dowodzonej przez Chucka D formacji to “Fear Of Black Planet” z 1990 roku i “Apocalypse 91… The Enemy Strikes Black” z 1991 roku.

Utwory “Bring the Noise”, “Don’t Believe the Hype”, “Fight the Power”, “Welcome to the Terrordome” czy “911 Is a Joke” to niewątpliwe klasyki gatunku.

POSŁUCHAJ ALBUMU
PUBLIC ENEMY

R E K L A M A » zespoły weselne

loading...
loading...
źródło:aka | pitchfork
PODZIEL SIĘ