Czarnoskórzy aktorzy odtwarzają „Przyjaciół” dla Jay-Z

Jay-Z

Jay-Z polubił najwyraźniej kręcenie teledysków i polubił współpracę z aktorami. Do nowego wideo zaprosił sześcioro czarnoskórych aktorów.

Klip Jay-Z powstał do utworu „Moonlight” i stanowi wariację na temat popularnego sitcomu „Przyjaciele” z tym, że czarnoskórą obsadą.

W Joeya, Chandlera i Rossa wcielają się więc odpowiednio Lil Rel Howery („Get Out”), Lakeith Stanfield („Atlanta”) i Jerrod Carmichael („The Carmichael Show”), podczas gdy Issa Rae pojawia się jako Rachel, Tiffany Haddish jako Phoebe a Tessa Thompson jako Monica. Za kamerą stanął Alan Yang („Specjalista od niczego”).

Z efektem można zapoznać się na Tidalu.

„Moonlight” promuje album „4:44”, który ukazał się pod koniec czerwca i w niespełna tydzień uzyskał platynowy status. We wcześniejszych teledyskach promujących dzieło zagrali Mahershala Ali, Danny Glover i Lupita Nyong’o.

▸ Przeczytaj również: Trzy dodatkowe halowe koncerty Depeche Mode w Polsce (luty 2018)

Jay-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów.

Trzy albumy nowojorczyka – „Reasonable Doubt” (1996), „The Blueprint” (2001) i „The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn „Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.

REKLAMA
loading...
loading...