Krzysztof Cugowski – premiera nowej płyty „Przebudzenie”. Krążek premiuje singiel zatytułowany „W obcym mieście”.

Krzysztof Cugowski
okładka albumu „Przebudzenie”

Sceny teledysku były kręcone w wieczornych plenerach miejskich centrum Wrocławia, miasta, które idealnie oddaje charakter średniej wielkości europejskiej aglomeracji.

W niespełna rok po zakończeniu działalności „Budki Suflera”, spektakularnym sukcesie występu zespołu na 20 Przystanku Woodstock, utytułowany artysta, posiadający jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na Polskiej scenie, Krzysztof Cugowski nie zamierza udać się na rockową emeryturę.

Dowodem na to jest nowy solowy album, pod znamiennym tytułem „Przebudzenie”. To piąty solowy krążek w dyskografii wokalisty, ale w zasadzie trzeci z materiałem premierowym po ponad 30-letniej przerwie.

Spotkanie z młodym, utalentowanym pochodzącym z Wrocławia pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym, Stefanem Gąsieńcem zaowocowało stworzeniem płyty „Przebudzenie”.

Ten album to zbiór solidnych rockowych kompozycji, opartych o mocne scenicznie i ładne estetycznie, popowe aranże. Album ma długość klasycznego zestawu 10 piosenek, nie przekraczającego 45 minut. Tak jak kiedyś, gdy muzyka była tworzona z myślą o umieszczeniu jej na czarnej płycie winylowej. Taki dobór materiału muzycznego spowodował, że nie ma tu miejsca na piosenki przypadkowe.

Mocną strona „Przebudzenia” są niebanalne teksty, nad wyraz aktualne i traktujące o naszej rzeczywistości, napisane przez kilku profesjonalnych tekściarzy. Nie są to typowe teksty piosenek popowych, raczej ocierają się o formułę protest songów. Są dojrzałą analizą tego co nas otacza i dotyczy na co dzień, idealnie pasującą do emploi wokalisty.

Wśród zaproszonych do współpracy muzyków znalazły się m.in. takie postacie jak: perkusista Bryan Mantia znany z współpracy z Guns’N’Roses, Primus, Tomem Waitsem czy Godflesh, gitarzysta Michael Ripoll – uznany kompozytor muzyki filmowej, czeski perkusista, gitarzysta i kompozytor Lukáš Pavlík, który komponuje dla Ewy Farnej czy młody utalentowany gitarzysta Szymon Chudy.

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie skąd pochodzi. Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w zespole Budka Suflera, której był założycielem i wokalistą przez większość czasu jej istnienia (1969-2014).

Wraz z zespołem, jak i solowo, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, które osiągały rekordy popularności i sprzedaży, jak „Cień wielkiej góry”, „Cisza”, „Nic nie boli, tak jak życie” czy „Bal wszystkich świętych”. Utwory takie jak „Sen o dolinie”, „Twoje radio”, „Cisza” czy „Takie tango” od lat nieustannie obecne są w rozgłośniach radiowych w Polsce.

ZOBACZ TELEDYSK
KRZYSZTOF CUGOWSKI – W OBCYM MIEŚCIE

REKLAMA
loading...
loading...
PODZIEL SIĘ