Drugi album brytyjskiej grupy Rudimental, „We The Generation”, powtórzył sukces debiutanckiego „Home” z 2013 roku i zadebiutowała na szczycie zestawienia albumów w Wielkiej Brytanii!

Zbiera też doskonałe recenzje. Druga płyta Rudimental sprzedała się w nakładzie dwukrotnie przewyższającym znajdujący się na drugim miejscu album Eda Sheerana „X”. Wokalista prywatnie jest wielkim fanem zespołu i pojawia się w pochodzącej z „We The Generation” piosence „Lay It All On Me”. Utwór w Stanach Zjednoczonych cieszy się niezwykle ciepłym przyjęciem. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii z miejsca został dodany na playlisty wszystkich najważniejszych rozgłośni radiowych. Zaledwie jednego dnia został odwtorzony w serwisach streamingowych prawie 250 000 razy!

Płyta świetnie poradziła sobie również w Australii i Nowej Zelandii, gdzie zajęła, odpowiednio, miejsca czwarte i piąte, jak i w Irlandii, gdzie zadebiutowała na pozycji ósmej.

Co jednak najważniejsze, drugie dzieło Amira Amora, Piersa Aggeta, Kesiego Drydena i DJ-a Locksmitha zbiera doskonałe recenzje. Magazyn „Closer” przyznał „We The Generation” maksymalną notę pięciu gwiazdek, podobnie uczynił „Glamour”. O jedną gwiazdkę mniej dali albumowi recenzenci z „Daily Mail”, „Evening Standard”, „Digital Spy”, poczytnego „The Sun”, prestiżowych „Q” oraz „The Times”.

Komplementy płyną szeroką strugą. „Wielki kreatywny skok Rudimental” – napisał „Evening Standard”. „Z całą pewnością zapewnili sobie pozycję headlinera festiwali na przewidywalną przyszłość” – uważa serwis „Digital Spy”. „Druga płyta Rudimental dowodzi, że ich sukces nie był przypadkiem. Poza tym potwierdza, zgodnie z tytułem, że oni faktycznie są głosem pokolenia” – stwierdził recenzent „The Sun”. „Ostatnia płyta Rudimental to celebracja londyńskiego zróżnicowania” – czytamy w dzienniku „The Times”. „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem drugiej płyty tych chłopaków” – skonkludował recenzent „Daily Star”.

Przypomnijmy, że Rudimental nagrali na „We The Generation” 14 piosenek. Na wersji deluxe znajdziemy cztery bonusy: „Treading On Water (feat. Sinead Harnett)”, „Run (feat. Will Heard)”, „Breath (feat. Lianne La Havas)” i „System (feat. Max Romeo, Earl 16 & Spee)”.

Przed premierą Amir, Piers, Kesi i DJ Locksmith ujawnili cztery utwory: I Will For Love”, „Never Let You Go”, „Rumour Mill” oraz wspomnianą „Lay It All On Me” z udziałem Eda Sheerana. Anglicy zaprosili do nagrań także innych gości. W utworach słychać między innymi dobrą znajomą z debiutanckiej płyty Rudimental, Ellę Eyre, w „Too Cool”. W „Needn’t Speak” pojawia się Lianne La Havas, a „New Day” ozdobił nieżyjący już Bobby Womack. Była to jedna z ostatnich piosenek, jakie wielki artysta nagrał w swoim życiu.

Zawartość muzyczna „We The Generation” to świeże spojrzenie na współczesną muzykę taneczną, pełną dynamiki i radości oraz naturalnego, ciepłego, głębokiego brzmienia, które wzięło się z wykorzystania prawdziwych instrumentów, nie tylko sampli i loopów. Silnie zakorzenionej w najlepszej tradycji, w tym soulowej i funkowej.

O tym, że nowe piosenki Rudimental świetnie sprawdzają się na żywo, polscy fani mogli już przekonać się podczas koncertu Brytyjczyków na Kraków Live Festival i będą mogli ponownie. Rudimental zaprezentuje się bowiem 14 listopada 2015 roku na warszawskim Towarze.

ZOBACZ TELEDYSK
Rudimental – Rumour Mill feat. Anne-Marie & Will Heard

REKLAMA
loading...
loading...
PODZIEL SIĘ