Conchita Wurst „Conchita” – płyta nie tylko dla fanów Eurowizji już w maju!

Zwycięstwo w konkursie Eurowizji w 2014r. przyniosło jej światowy rozgłos, na który od dawna zasługiwała – teraz Conchita Wurst, jedyna na świecie wokalistka w której piersi „biją dwa serca”, nadchodzi z płytą długogrającą. Wcześniej znana jako Tom Neuwirth, całe życie zmagała się z dyskryminacją, co podsunęło jej pomysł stworzenia kobiety z brodą jako symbolu tego co ‚inne’, pobudzającego do refleksji i dyskusji o normalności.

„Conchita” – debiutancki album zawiera 12 piosenek, których głównym przesłaniem jest wiara w siebie, zachęcanie do bycia sobą i nie oglądaniu się na innych, wśród nich przeboje singlowe – „Heroes”, „You Are Unstoppable” i numer, od którego rozpoczęła się światowa kariera Conchity – „Rise Like A Phoenix”. Od strony muzycznej album zawiera fuzję wszystkich ulubionych gatunków – od muzyki pop po orkiestrowe aranżacje przywodzące na myśl austriackiego walca. Album „Conchita” dostępny będzie w Polsce w wersji CD standard oraz w specjalnym eleganckim opakowaniu (wersja deluxe).

Kilka dni po premierze płyty – 23 Maja b.r. – Conchita Wurst wystąpi podczas tegorocznego finału konkursu Eurowizji. Gala transmitowana będzie przez TVP1.

REKLAMA
loading...
loading...