Doda wystąpi z Kombii na warszawskim Torwarze. Zastąpi Agnieszkę Chylińską!

Zespół Kombii obchodzi w tym roku swoje 40-lecie. Fani zespołu mieli nadzieję, że z tej okazji Grzegorz Skawiński dogada się z Agnieszką Chylińską, która występowała z zespołem przez 8 lat.

Przypomnijmy zespół był kontynuacją mniej znanego projektu – Skawalker. Pod koniec 1994 roku do Skawalkera – w skład którego wchodzili wtedy Skawiński, Tkaczyk, Kraszewski i Horny – dołączyła jako wokalistka debiutująca w branży muzycznej osiemnastoletnia Agnieszka Chylińska. Zespół zmienił nazwę na O.N.A. i w maju 1995 wydał debiutancki album “Modlishka”, a miesiąc później na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zagrał swój pierwszy koncert.

“Modlishka” okazała się wielkim sukcesem komercyjnym. Zarówno pilotujący album bluesowy utwór „Drzwi”, jak i kolejne single „Znalazłam” i „Koła czasu” trafiły na listy przebojów i w maju 1996 zespół odebrał swoją pierwszą złotą płytę (za sprzedaż 100 tys. egzemplarzy).

We wrześniu 1996 roku ukazał się drugi album zespołu “Bzzzzz”, z którego pochodzą single „Krzyczę – jestem”, „Kiedy powiem sobie dość” i „Nie chcę dawać tego co najlepsze”.

Płyta była największym sukcesem kasowym w historii zespołu (podwójna platyna), przyniosła też grupie dwa Fryderyki – w kategorii Zespół roku i Album roku – rock. Podczas gali Fryderyków doszło do incydentu – odbierając nagrodę Chylińska skierowała do swoich byłych nauczycieli słowa Fuck off, nienawidzę was.

Kolejny album “T.R.I.P.”, promowany przez singel „Najtrudniej”, wydany został w kwietniu 1998 roku. Już w dniu premiery osiągnął status złotej płyty i ponownie przyniósł grupie dwa Fryderyki w kategoriach Grupa roku i Album roku – rock. Czwarta płyta zespołu zatytułowana Pieprz ukazała się w listopadzie 1999 roku. Materiał zyskał status złotej płyty. Kolejny album zatytułowany “Mrok” został wydany w maju 2001 roku[2].

Zespół zakończył działalność w styczniu 2003. Oficjalnym powodem była rozbieżność wizji artystycznych. Skawiński i Tkaczyk utworzyli grupę Kombii (będącą częściowo kontynuacją Kombi), natomiast Chylińska wraz z Kraszewskim i Hornym oraz Krzysztofem Misiakiem i Dariuszem Osińskim zawiązała grupę, którą sygnowała własnym nazwiskiem – Chylińska.

W marcu 2003 ukazał się ostatni album “To naprawdę już koniec 1995-2003” z największymi przebojami zespołu. 16 marca zespół zagrał pożegnalny koncert w warszawskim klubie Stodoła.

Chylińska nigdy nie ukrywała, że z muzykami dawnego O.N.A nie rozstała się w przyjaźni. Skawiński wielokrotnie w wywiadach zaś oskarżał Agnieszkę, że od nagłej sławy przewróciło jej się w głowie. Te krytyczne wypowiedzi z pewnością nie poprawiły ich relacji.

W tej sytuacji muzycy zamiast niej zaprosili na zaplanowany na 15 maja jubileuszowy koncert… Dodę.

Czy Doda faktycznie zaśpiewa z zespołem Kombii? Liderzy legendarnej grupy – Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk nagrali dla wokalistki specjalne zaproszenie wideo, w którym proponują jej wspólny występ podczas koncertu w Warszawie, 15 maja.

ZOBACZ KLIP
DODA CO TY NA TO?????

Jak się dowiadujemy Doda w Stodole wykona piosenkę “Kiedy powiem sobie dość” – wielki hit z repertuaru O.N.A. To trzeba zobaczyć!

DODA ODPOWIADA KOMBII

Doda / Królowie Życia
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone