Nowy album koncepcyjny Kovalczyka „AUX” porusza najbardziej gorące tematy ostatnich miesięcy!

Artysta osobno zapowiedział premierę płyty na 6, a cyfrową w sieci na 13 maja. Tą ostatnią promuje internetowy teser pt. „AUX TV” z fragmentami tekstów i muzyki z najnowszej płyty. Album „AUX” jest inny, świeży, wychodzący poza wiele sztywnych ram do jakich był przyzwyczajony odbiorca.

Kovalczyk i Zabłocki skupili się na aktualnych wydarzeniach ostatnich miesięcy, starając się w zrozumiały sposób przedstawić swoje poglądy i komentarz do nich. Dotyczy to również obecnej sytuacji w Polsce („Wojna na kule ze słów, wojna na miecze ze zdań(…) tak się walczy tu”).

W utworze „O Matko!” z wielkim wyczuciem poruszane są kwestie macierzyństwa, a w „Postrach dla miasta” tragicznych skutków prowadzenia samochodu po narkotykach, alkoholu.

W utworze „Jak siostra z bratem” z humorem potraktowane zostały kłótne i waśnie, nie tylko te rodzinie. Artyści zdecydowanie podchodzą do kwestii politycznych (“Nie głosuj na mnie (…) za dobrze kłamię, okradałbym cały kraj”) oraz wszechobecnego hejtu, gdzie w utworze „#bannahejta” Kovalczyk wyśpiewuje obelgi, wymierzone przeciw sobie.

Ogólnie tematyka całej płyty, jako album koncepcyjny, dotyczy współczesnej cywilizacji i jej problemów, które występują globalnie.

“AUX” to również kompozycje delikatne, poruszające się po charakterystycznych dla Michała Zabłockiego metaforach i poetyckich zabawach słowem.

Do wszystkich poruszonych tematów Kovalczyk i Kuncewicz (współproducent albumu) dodali idealną muzyczną oprawę, korzystając z pełnego spektrum dźwięków właściwych dla współczesnego, awangardowego popu, który na albumie AUX, znakomicie podkreśla wartość polskiej piosenki, która w transparentny sposób wyzbywa się banału w tekstach.

POSŁUCHAJ ZAPOWIEDŹ
KOVALCZYK – AUX TV