Eurowizja 2016: Za nami 61. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbył się w Sztokholmie. Znamy pełne wyniki! Jamala z Ukrainy wygrywa! Polskę reprezentował Michał Szpak z piosenką “Color of Your Life”.

Widzowie do ostatniej chwili byli trzymani w niepewności. Już wiemy! 61. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała reprezentantka Ukrainy, która zaśpiewała piosenkę „1944”.

Drugie miejsce zajęła Australia, trzecie miejsce przypadło Rosji. Michał Szpak zajął…. 8 miejsce! Choć wszystko wskazywało na spektakularną porażkę, widzowie docenili naszego rodaka!

W tym roku w konkursie brały udział takie kraje: Polska, Belgia, Czechy, Holandia, Azerbejdżan, Węgry, Włochy, Izrael, Bułgaria, Szwecja, Niemcy, Francja, Australia, Cypr, Serbia, Litwa, Chorwacja, Rosja, Hiszpania, Łotwa, Ukraina, Malta, Gruzja, Austria, Wielka Brytania i Armenia.

Pochodząca z Ukrainy Jamala jest wokalistką, kompozytorką i aktorką. Eurowizyjną piosenkę zatytułowaną “1944” skomponowała sama.

Tematem utworu są masowe deportacje krymskich Tatarów, które miały miejsce w latach 40.

Poniżej możecie obejrzeć cały występ wokalistki z Ukrainy. Tak Jamala z utworem “1944” zaprezentowała się w finale konkursu:

ZOBACZ WYSTĘP – EUROWIZJA 2016
JAMALA – 1944

Tekst piosenki
Jamala – 1944

When strangers are coming…
They come to your house,
They kill you all
and say,
We’re not guilty
not guilty.

Where is your mind?
Humanity cries.
You think you are gods.
But everyone dies.
Don’t swallow my soul.
Our souls

Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım

We could build a future
Where people are free
to live and love.
The happiest time.

Where is your heart?
Humanity rise.
You think you are gods
But everyone dies.
Don’t swallow my soul.
Our souls

Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım
Yaşlığıma toyalmadım
Men bu yerde yaşalmadım

vatanima toyalmadim

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!