„L3 Skrawek” to tytuł pierwszego singla, który 16 maja wypuściła w świat nowa grupa Mike Skowron.

Utwór zapowiada skrawek czegoś większego – nadchodzące, zaplanowane na czerwiec wydawnictwo – Epkę pt. „Skrawki”. Ponieważ Mike SKOWRON skupiają się właśnie na tworzeniu, muzyce i tekście, między którymi stawiają znak równości, nie chcą ujawniać kim są. Twierdzą, że na chwilę obecną zbytnio by ich to rozpraszało.

Dzięki temu mogą tworzyć bez obciążenia i oczekiwań. Autentycznie. Nowocześnie. Eklektycznie. Syntetycznie. Organicznie. Po swojemu. Zaskakująco. Tak, żeby nie było wrażenia, że gdzieś już to słyszałeś.

Akustyczne brzmienia gitar z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów. Proste i nastrojowe, ale oryginalne i alternatywne kompozycje z nutą melancholii w warstwie lirycznej. Szczere, emocjonalne teksty wyciągające na światło dzienne to, o czym myślimy w skrytości, tylko przy świetle księżyca. Słowiańska kobiecość w melodiach. Mocny, ale pełen nostalgii wokal z całą masą przydźwięków, powietrza i lekkiej chrypki.

Szorstkie, surowe, miejscami charczące instrumentarium. Bogate w elementy aranże, a jednocześnie minimalizm i przejrzystość kompozycji. Ciemno brzmiąca, melodyjna sekcja dęta. Ciekawe harmonie wsparte chórami zespołowymi.

Twórcy projektu muzycznego eksperymentują artystycznie, równocześnie stawiając na przestrzeń i atmosferę całości. Wilk i schowana w nim kobieta symbolizują skrajną dwoistość natury ludzkiej. Moc i delikatność. Pragnienie kogoś obok i samotność. Mężczyznę i kobietę. To symbol pełnych kontrastów sił rządzących naszymi emocjami: tęsknotą, miłością. To duchowość, magia, życie, kosmos i jednocześnie zwykła ludzka organiczność, cielesność, śmierć, korzenność…

Nagrań dokonano 2015/2016 na strychu tajemniczego pałacyku pod Nakłem (Kamil Pater), w domu za parawanem, w garażu u kolegi, w salce prób i w pokoju hotelowym. Bez pośpiechu. Sekcję dętą nagrał Artur Stodolny.

Zespół zachował i wykorzystał w piosence tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Wszystko to w celu zachowania autentyczności, szczerości przekazu i klimatu pierwszych emocji towarzyszących tworzeniu. Uchwycenia pewnej pierwszej surowości brzmienia, którego magia bywa niepowtarzalna.

POSŁUCHAJ SINGLA
MIKE SKOWRON – L3 SKRAWEK

POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół na wesele Warszawa / Atrakcje weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!