Audioriver podał właśnie ostatnich zagranicznych artystów dołączających do programu głównej części festiwalu. Są to Ella Eyre, C2C, The Martinez Brothers, Motor City Drum Ensemble, Jubei & SP:MC Present Zones, Neonlight, Fatima Yamaha i Fabio Florido.

Poznaliśmy też pierwszych polskich artystów, którzy wystąpią w ostatni weekend lipca w Płocku. Będzie to duet RYSY i Natalia Nykiel w specjalnym projekcie przygotowanym właśnie na tę okazję. Jeszcze rok temu mówiąc o Elli Eyre posługiwalibyśmy się przede wszystkim odniesieniami do kooperacji, jakie ma na koncie. Cały świat usłyszał o niej dzięki wielkiemu hitowi Rudimental, „Waiting All Night”, któremu użyczyła swojego głosu. Jej śpiew znajdziemy także na albumie Tinie Tempah, mixtapie Bastille czy w utworze „Gravity” DJ-a Fresha.

Niemniej od sierpnia minionego roku Ella Eyre ma na koncie już własny pełnowymiarowy album, który pokazuje, że tę artystkę stać na dużo więcej niż tylko stanie u boku innych gwiazd. Płyta „Feline” dotarła aż na czwartą pozycję UK Albums Chart i zawiera m.in. takie utwory, jak „If I Go”, „Comeback” czy „Together”.

Ella Eyre wraz zespołem z pewnością da bardzo energetyczne show na głównej scenie festiwalu, ale tego samego możemy spodziewać się po występie grupy C2C, która po raz pierwszy wystąpi w naszym kraju. Kolektyw, który aż cztery razy z rzędu zwyciężył w konkursie DMC World Competition, jest prawdziwą legendą w świecie turntablizmu, ale scratchowanie i używanie gramofonu jak instrumentu, to nie jedyne jego kompetencje. Grupa wydała także album autorski, „Tetra”, który we Francji zdobył status podwójnej platyny oraz wygrał w aż czterech kategoriach w tamtejszym odpowiedniku nagród Grammy. Warto też dodać, że wszyscy członkowie kolektywu są rozpoznawalni solowo lub jako twórcy innych projektów. 20syl i DJ Greem założyli hip-hopową grupę Hocus Pocus, a Atom i Pfel wspólnie grają również jako Beat Torrent.

Kolejni bohaterowie dzisiejszego ogłoszenia także nie występowali jeszcze w Polsce. The Martinez Brothers to Amerykanie, którzy od kilku lat zachwycają świat elektroniki zarówno swoimi produkcjami, jak i DJ-setami, w których miesza się przeszłość i teraźniejszość szeroko pojętej muzyki house.

W przeszłość muzyki house sięga także inny genialny artysta, czyli Motor City Drum Ensemble, który wystąpi na współtworzonej z T-Mobile scenie Electronic Beats. Za projektem sugerującym zespół ze Stanów Zjednoczonych stoi jeden człowiek i to w dodatku Niemiec – Danilo Plessow. Jego utwory wydało kilkadziesiąt wytwórni, remiksował m.in. Caribou, Tigę i Jazzanovę, a po kompilacje zgłosiły się do niego takie marki, jak !K7 czy Dekmantel. Artysta prowadzi także własną, niezwykle cenioną oficynę MCDE Recordings. Co więcej, jest 14. na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników portalu Resident Advisor.

Także na Electronic Beats Stage, lecz z live-actem, pojawi się relatywnie nowa, ale już bardzo gorąca postać na elektronicznej scenie. „Przez postać mamy na myśli samą kreację Fatima Yamaha, bo osoba stojąca za nią, wcale taka nowa na scenie nie jest” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Za tym żeńskim i portugalsko-japońskim pseudonimem stoi Holender, Bas Bron, który pod różnymi przykrywkami muzykę wydaje już od kilkunastu lat.” Co ciekawe, najsłynniejszy utwór sygnowany nazwą Fatima Yamaha, „What’s A Girl To Do?”, ukazał sie już w 2004 roku, ale wtedy przeszedł praktycznie bez echa. Dopiero po latach został odkryty i wylansowany przez takich artystów, jak Hudson Mohawke czy Jackmaster oraz wydany ponownie przed rokiem. Także przed rokiem ukazał się pełnowymiarowy album zatytułowany „Imaginary Lines”.

W ogłoszeniu nie mogło oczywiście zabraknąć także brzmień drum & bass, których w tym roku będzie więcej niż kiedykolwiek w historii Audioriver. Zagraniczną część programu Last.fm Hybrid Tent zamyka Neonlight oraz specjalny projekt Jubei & SP:MC Present Zones. Neonlight tworzą niemieccy producenci i DJ-e, Tobias Jakubczyk i Jakob Thomser, mogący pochwalić się wydawnictwami w takich wytwórniach, jak Bad Taste, Viper czy Lifted. To najważniejsze dotychczas nagranie, czyli debiutancki album, pojawiło się kilka tygodni temu nakładem Blackout Music NL – labelu prowadzonego przez Black Sun Empire.

Jubei swój album debiutancki wydał sporo wcześniej, bo już w 2013 roku. Zrobił to u Goldiego, czyli w wytwórni Metalheadz. Artysta znany jest zarówno z solowych produkcji, jak i współpracy z innymi renomowanymi producentami, jak choćby Breakage, Alixem Perezem czy Youngsta. Do Płocka także przyjedzie w towarzystwie, ale nie producenta, a z SP:MC. Razem tworzą projekt Zones, z którym wiążą się wspólne wydawnictwa i koncerty.

Listę zagranicznych artystów zaproszonych na plażę w Płocku zamyka Włoch, Fabio Florido, który dał się poznać zarówno dzięki swoim produkcjom, jak i rezydenturze na słynnych imprezach ENTER Richiego Hawtina. Coś dla fanów techno i tech-house’u.

To jednak nie koniec ogłoszeń, ponieważ na Electronic Beats Stage zobaczymy projekt, który powstał specjalnie na Audioriver. RYSY & Natalia Nykiel to unikatowa koncertowa kooperacja, która zaprezentuje nowe oblicze znanego z eksperymentów w brzmieniu duetu RYSY, który zawojował przed rokiem rynek świetnym albumem „Traveller” oraz ekscentrycznej Natalii Nykiel – wokalistki, która szturmem wdarła się na największe sceny zyskując uznanie słuchaczy i krytyków. Albumem „Lupus Electro” wyprodukowanym przez Michała „Foxa” Króla i zarejestrowanym we współpracy m.in. z Kasią Nosowską, Nykiel otworzyła nowy rozdział na gruncie rodzimego electropopu.

Główna część Audioriver to koncerty na plaży w Płocku odbywające się wieczorami i nocami w piątek i sobotę 29-30 lipca 2016. Organizatorzy festiwalu mają jednak jeszcze zagraniczne asy w rękawie, czyli artystów, którzy w ciągu dnia zagrają na BURN Stage zlokalizowanej na rynku Starego Miasta.


POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół na wesele Warszawa / Atrakcje weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!