“Królowa Stegien” to nie tylko nowy singiel z płyty “Piosenki o Warszawie cz. 2”, ale też historyczne spotkanie dwóch czołowych piosenkarzy i tekściarzy stolicy Polski.

Pablopavo wykorzystał muzyczne zaproszenie Lesława do snucia wspomnień o lokalnej piękności z osiedla chlubiącego się torem łyżwiarskim. Niezaspokojenie nastoletniego pożądania stało się dla Pablopavo źródłem natchnienia, a zarazem nawiązaniem do twórczości Lesława. Wszak motorem wielu piosenek lidera Komet, a wcześniej Partii, są właśnie nieodwzajemnione uczucia. Szczęśliwie nie da się tego powiedzieć o relacjach między oboma twórcami.

Lesław: Bardzo zależało mi na udziale Pablopavo w sesji nagraniowej albowiem od lat go podziwiam. Kiedy się poznaliśmy, odkryliśmy, że oprócz miłości do Warszawy łączy nas również fascynacja muzyką soul i latami 70. Owocem wymienionych wyżej inspiracji jest “Królowa Stegien”.

Pablopavo: Dla mnie nagranie piosenki z Lesławem to było spełnienie marzeń. Starałem się niczego nie popsuć.

Album “Piosenki o Warszawie cz. 2” ukazał się 26 lutego nakładem Thin Man Records. Pierwszym promującym go singlem był utwór “Tak musiał się czuć Kazimierz Deyna”.

POSŁUCHAJ SINGLA
LESŁAW I ADMINISTRATORR – KRÓLOWA STEGIEN


POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » traktorki ogrodnicze / panele winylowe