Babylon Raus to istniejący od ponad dekady, polsko-kubańsko-senegalski zespół grający muzykę RIT (Reggae In a different Type,) czyli mieszaninę takich gatunków, jak Roots, Rock, Punky, Reggae, Party, Salsa, Hardcore, Pop, Dub, Ska z elementami Afrobeatu oraz Disco lat 70-tych.

13 maja 2016 roku ukazał się pierwszy album grupy pt. “Greatest Hits”, który jest propozycją dla wszystkich fanów dobrej muzyki!

Debiutancki krążek zespołu nawiązuje do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae’owych klasyków przełomu lat 70. i 80. XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt.

Muzycy stosują wykorzystywany przez tamte załogi szablon – teksty utworów usłyszymy zarówno po polsku, jak i w językach używanych na co dzień przez członków kapeli, po angielsku, hiszpańsku, francusku, a nawet w tak egzotycznym dla nas języku wolof.

Płyta ukazuje wielokulturowość bandu, jej barwny skład i kolorową muzykę. Jednak sam przekaz nie jest już tak kolorowy.

W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata – od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy, aż do kryzysu relacji międzyludzkich.

Na tym tle podejmuje też próbę rozliczenia się ze sobą, skrywając jednak samoocenę pod mentorskim tonem i pouczaniem słuchaczy. Niemniej “GREATEST HITS” to bardzo osobiste wydawnictwo.

POSŁUCHAJ SINGLA
BABYLON RAUS – KIJA KULTURA


POLUB NAS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » blokady parkingowe / Dobre panele podłogowe

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!