Każdy fan The Beatles ma w pamięci najbardziej kultowe sceny z ich koncertów. Czy czwórka znakomitych polskich muzyków trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata pójdzie śladem legendy rocka?

Tymon Tymański, Natalia Grosiak, Natalia Przybysz i Krzysztof Zalef Zalewski zagrają orzeźwiające aranżacje piosenek z „The White Album” The Beatles.

Jak zabrzmi ich pokolorowanych „Biały Album”? Premierowy koncert trasy odbędzie się 16 czerwca w słynnym Studio im. Agnieszki Osieckiej.

– Tym projektem chciałbym uhonorować The Beatles. Pokazać, że można zrobić ich bardzo dobrze, z wiedzą muzyczną i właściwą interpretacją, ale jednak zupełnie inaczej, pokazać różne elementy. Inaczej na pewno będzie wyglądał koncert, kiedy rzucimy się w performance i będziemy grali te najbardziej żywiołowe (…) utwory – zapowiada dyrektor artystyczny trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata Tymon Tymański.

W tym roku razem z Cydrem Lubelskim zaprosił do współpracy Natalię Przybysz, Natalię Grosiak, Krzysztofa Zalef Zalewskiego. Towarzyszyć im będzie zespół The Transistors. Muzycy zmierzą się z legendą. Koncerty The Beatles zawsze były pełne pasji i niezwykłej energii. Biły rekordy popularności. To właśnie występ Wielkiej Czwórki z Liverpoolu w programie Our World był pierwszy raz transmitowany przez satelitę. Zespół jako pierwszy też zgromadził na żywo ponad 50 tys. osób. W tym sezonie letnim „Beatlemania” wraca w nowym świeżym wydaniu.

Przypomnijmy Cydr Lubelski Spragnieni Lata to cykl koncertów, latem plenerowych a zimą klubowych, prezentujących najnowsze projekty polskich muzyków – bezkompromisowych, niezależnych, mających świetny kontakt z publicznością i gwarantujących ogromną porcję pozytywnej energii. Piąta edycja trasy zapowiada się wyjątkowo. Usłyszymy piosenki The Beatles z „The White Album” w wykonaniu Natalii Grosiak, Natalii Przybysz, Krzysztofa Zalef Zalewskiego oraz odpowiedzialnego za aranżacje Tymona Tymańskiego.

Wydawnictwo, z którego czerpali inspiracje okrzyknięte zostało przez krytyków mianem prekursorskiego dla najważniejszych w kolejnych dziesięcioleciach gatunków muzycznych. Zaprezentowane przez artystów utwory, jak podkreśla Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia, nie będą jednak coverami, tylko „szalenie poszukującymi, szkicami na temat”.

W ramach trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata muzycy zagrają sześć koncertów plenerowych w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie. Każdy fan świeżych brzmień oraz muzyki The Beatles będzie miał zatem niepowtarzalną okazję usłyszeć na żywo „Biały Album” pokolorowany przez fantastycznych polskich muzyków (jedynie podczas koncertów trasy!). Wydarzenia plenerowe poprzedzi wyjątkowy wieczór – premierowy koncert inaugurujący cały projekt. Odbędzie się 16 czerwca o godzinie 19.00 w słynnym studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – Program III Polskiego Radia objął patronat nad 5. edycją trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata, a nad częścią merytoryczną czuwa sam Piotr Metz, dyrektor muzyczny Trójki, wielbiciel muzyki The Beatles.

Już samo Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej podkreśla wyjątkowość premierowego koncertu. Zlokalizowane w najstarszym budynku radiowym w Warszawie, nieprzerwanie od 1988 r. gościło największe gwiazdy muzyki zagranicznej, takie jak: ­­­Tori Amos, Suzanne Vega, John Lee Hooker, Pat Metheny oraz najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Doskonała akustyka i magia radiowej Trójki sprawiają, że każdy odbywający się tu koncert to niezwykłe przeżycie.

Kiedy połączymy to z muzyką The Beatles w najświeższych aranżacjach zagranych – jak zapowiada Natalia Przybysz – „trochę na przekór i inaczej”, to mamy zapowiedź prawdziwie niezapomnianego wydarzenia, na które osobiście zaprasza Piotr Metz:
– Bardzo się ucieszyłem, że Tymon Tymański, Natalia Przybysz i Natalia Grosiak oraz Krzysztof Zalewski i ich wspaniała orkiestra zdecydowali się na wyzwanie niezwykłe, zaprezentowanie zupełnie nowych wersji piosenek z „The White Album” na trasie Spragnieni Lata.

Zaproszenia na ten wyjątkowy, premierowy koncert Spragnionych Lata można zdobyć tylko w jeden sposób, słuchając w sobotę 11 czerwca, od 19 do 22.00 programu „Lista Osobista” w Programie III Polskiego Radia.

Koncert zostanie zarejestrowany, a jego fragmenty Piotr Metz zaprezentuje 18 czerwca w sobotnim wydaniu „Listy Osobistej”.

Już teraz na antenie Trójki usłyszeć też można singiel promujący trasę „Cry, Baby, Cry”:


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » podłogi drewniane

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!