Gwyneth Paltrow i Chris Martin poznali się na początku lat 2000., w czasach, gdy Coldplay zdobywało międzynarodową sławę, a aktorka miała już na koncie Oscara za film “Zakochany Szekspir”. Ich ślub w 2003 roku odbił się szerokim echem w mediach. Wydawali się parą idealną – ona uchodząca za ikonę stylu i intelektu, on artysta o wrażliwym, nieco introwertycznym wizerunku.
Owocem ich związku jest Apple Blythe Alison Martin, urodzona w 2004 roku, oraz Moses Bruce Anthony Martin, który przyszedł na świat dwa lata później. Pomimo rozwodu w 2014 roku Paltrow i Martin konsekwentnie podkreślają, że ich priorytetem pozostaje dobro rodziny. Oboje wielokrotnie wypowiadali się o “świadomym rozstaniu”, które miało być wzorem dla innych rozwiedzionych par.
Moses Martin nie unika sceny. Jego zespół People I’ve Met zaczyna przyciągać uwagę
Choć Moses dorastał z dala od nachalnych kamer paparazzi, dziś sam staje w centrum uwagi – jednak na własnych zasadach. Jego zespół People I’ve Met od pewnego czasu regularnie występuje w popularnych klubach Nowego Jorku. Szczególną uwagę przyciągnął koncert, podczas którego zagrali jako support australijskiego duetu Royel Otis. To bilety, które rozchodzą się przede wszystkim wśród fanów sceny indie i alternatywy – środowisko wymagające, ale wpływowe.
Niebawem grupa rozpocznie serię występów w kultowym klubie Baby’s All Right na Brooklynie, miejscu, które uznawane jest za jedną z najważniejszych platform startowych dla młodych muzyków. To tutaj karierę rozpoczynali m.in. muzycy związani z kręgami indie-pop oraz nowej fali rocka alternatywnego.
Równowaga między karierą artystyczną a edukacją
Choć wzrost rozpoznawalności u młodych artystów często idzie w parze z porzuceniem edukacji, Moses obrał drogę mniej oczywistą. Jest studentem Uniwersytetu Brown w Providence (Rhode Island), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Stanach Zjednoczonych. To instytucja, która stawia na rozwój indywidualnego potencjału, kreatywność i interdyscyplinarność.
Według osób z otoczenia rodziny, edukacja nigdy nie była dla niego obowiązkiem narzuconym przez rodziców, ale świadomym wyborem. Moses ma rozwijać nie tylko umiejętności muzyczne – interesuje go także teoria kultury oraz produkcja dźwięku.
Gwyneth Paltrow nie ukrywa, że jest niezwykle dumna ze swojego syna. W swoich publikacjach – również na Instagramie – nazywa go “pełnym światła”, “błyskotliwym” i “niezwykle wrażliwym”. Jednocześnie aktorka stara się nie narzucać presji i pozostawić synowi przestrzeń do rozwoju własnego kierunku twórczego.
Nieco inaczej wygląda percepcja publiczna: internauci od miesięcy porównują Mosesa do jego ojca. Podobieństwo wizualne jest ewidentne, ale to muzyka budzi największe zainteresowanie. Czy Moses ma szansę wejść na scenę w podobny sposób jak Chris Martin? Czy People I’ve Met mogą kiedyś zapełniać stadiony? Na te pytania jest jeszcze za wcześnie.
Apple Martin również działa artystycznie
Warto dodać, że Moses nie jest jedynym artystycznie utalentowanym dzieckiem pary. Apple Martin także próbuje sił w muzyce – niedawno zagrała koncert w Nashville z formacją Jade Street, wywołując spore poruszenie w mediach społecznościowych. W wywiadzie dla “The Telegraph” podkreśliła jednak, że świadomość pochodzenia nie daje jej żadnych gwarancji:
Moi rodzice zawsze powtarzali mi, że sukces nigdy nie jest czymś oczywistym. Trzeba pracować na własne nazwisko.
Czy Moses Martin stanie się nowym głosem pokolenia?
Dziś Moses ma zaledwie 19 lat, a jego muzyka dopiero zaczyna docierać do szerszej publiczności. Jednak fakt, że konsekwentnie rozwija się zarówno artystycznie, jak i intelektualnie, pozwala przypuszczać, że nie jest to chwilowy projekt, lecz początek długofalowej kariery.
Zobacz też:
- To będzie HIT lata 2026? BTS na scenie w Polsce?! „Decyzja lada moment”
- Eric Clapton i Elton John zgodni jak nigdy! Ten album nazwali „jednym z największych w historii”
- „Przyjaciele: Spotkanie po latach” – Internauci streamują utwory z serialu
- Fortepianowa wersja „Rainbow” Kacey Musgraves chwyta za serce!