“Chodź” to pierwszy singlowy numer z debiutanckiej płyty Gracjana Kalandyka. Zarówno muzyka, jak i słowa są dziełem młodego artysty. Co ciekawe, to pierwszy tekst, jaki Gracjan popełnił po polsku. Premiera albumu planowana jest na jesień 2016. Do singlowej piosenki został zrealizowany wideoklip, który utrzymany jest w lekko baśniowej tonacji.

Przepiękne krajobrazy połączone są w nim z przyciągającymi uwagę elementami świata baśniowego. Owa baśniowość będzie przebijać również z kolejnych teledysków Gracjana.

“Nad klipem pracował zespół młodych, pełnych pasji i zaangażowania osób. Klika dni spędzonych w malowniczych miejscach nie były dla nich pracą, lecz przede wszystkim chęcią stworzenia wyjątkowego obrazu, który ukazuje piękno, delikatność, ulotność i emocje” – opowiada Kalandyk.

Przy pracy nad klipem swój udział również mieli między innymi Fismoll i Leski. Gdy miał 10 lat sięgnął po gitarę. Sześć lat później, gdy instrument miał już dobrze opanowany, zaczął pisać piosenki.

Dziś jest jedną z wielkich nadziei polskiej muzyki. Nazywa się Gracjan Kalandyk, a urodził się 23 listopada 1992 roku.

Co warte jest podkreślenia, Gracjan sam nauczył się grać na gitarze, a także śpiewać. Muzyka zawsze była mu bliska, bo otaczała go od dziecka w rodzinnym domu. Równie dobrze potrafi grać na gitarze akustycznej, gitarze elektrycznej, fortepianie i gitarze basowej. Muzykę zgłębia obecnie na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na której jest na III roku wokalistyki jazzowej i estradowej.

Naukę przeplata z koncertami, które gra od 2015 roku ze swoim stałym składem muzyków, będących jednocześnie wypróbowanymi przyjaciółmi. Gracjan miał już okazję dzielić scenę z takimi tuzami jak Dżem, Marek Piekarczyk i TSA, Margaret, Justyna Steczkowska.

Choć obowiązków nie brakuje, Gracjan znalazł czas na napisanie piosenek na debiutancką płytę, która ukaże się nakładem Universal Music Polska.

Nagrania odbywają się w Warszawie, zaś za brzmienie piosenek odpowiada Robert Amirian, w przeszłości wokalista legendy polskiego rocka progresywnego, grupy Collage, zaś od lat ceniony producent, współpracujący między innymi takimi artystami jak: Fismoll, Ewa Farna, Ania Szarmach, Kari, Kasia Kowalska, Anita Lipnicka, Kayah, Mietek Szcześniak czy Kuba Badach. Teksty do utworów to również dzieło Gracjana Kalandyka.

Inspiracją dla młodego, utalentowanego artysty są między innymi Sting, U2, Ben Howard i Ed Sheeran. Jak ujawnia sam Gracjan, debiut będzie najbliższy dokonaniom ostatnich dwóch wymienionych gwiazd. Będzie dużo liryczności, szczerości, życiowych, mądrych tekstów.

Utwory będą przepełnione delikatnością, a także nostalgią. Czyli innymi słowy, będą stanowić odbicie koncertowego oblicza Gracjana. Oblicza, z którego bije mnóstwo pozytywnych wibracji, udzielających się także odbiorcom jego muzyki.

POSŁUCHAJ SINGLA
GRACJAN KALANDYK – CHODŹ

Tekst piosenki
Gracjan Kalandyk – Chodź

Znowu nie wiem gdzie jesteś
Szybko łapię powietrze
I szukam cię znów
W nocy już na mnie czekasz
I nie możesz obiecać
Że przyjdziesz tu znów

Więc chodź
Zabierz mnie stąd
Chodź ze mną tam
Gdzie nikt nas nie znajdzie
Chwyć mnie za dłoń
Drogą pod prąd
Wszystkiemu wbrew
Gdzie szczęście czeka

Znowu wali się świat
Znowu wiatr prosto w twarz
I znów mi uciekasz

Pełen nadziei trwam
Oszukując się sam
Że już na mnie czekasz

Więc chodź
Zabierz mnie stąd
Chodź ze mną tam
Gdzie nikt nas nie znajdzie
Chwyć mnie za dłoń
Drogą pod prąd
Wszystkiemu wbrew
Gdzie szczęście czeka
/2x


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Spashop