Dawid Podsiadło ma na koncie już dwa albumy i jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej, wielbiony przez fanów i ceniony przez krytyków.

Wydaje się, że złotym środkiem na jego wiarygodność jest po prostu artystyczna uczciwość i ciężka praca. Swoim drugim albumem „Annoyance and Disappointment” obronił status wyjątkowego zawodnika polskiej fonografii, utalentowanego i konsekwentnego.

Drugą płytą powtórzył sukces debiutanckiego krążka (już podwójna platyna!), a przy okazji zagrał wyprzedaną na pniu trasę koncertową.

Do trzeciego singla z tej płyty – „Pastempomat” – Dobro oraz Platige Image zrealizowały klip, z udziałem Wojtka Mecwaldowskiego!

„Wymyślając fabułę tego filmu, zarówno dla Dawida jak i dla mnie najważniejszy był klimat tej historii. Po części zawarty jest on już w utworze, ale należało tak podejść do ogólnego założenia, żeby nie był zbyt oczywisty. – mówi Sebastian Pańczyk, reżyser klipu

– Zależało mi na metaforycznym pokazaniu głównego bohatera w relacji z kolejnymi kobietami. Pokazania drogi jaką pokonuje człowiek poszukując miłości, pewnie tej jedynej.

To kolejne związki, kolejne relacje, kończące się po, to aby zrobić przestrzeń następnym. Każde spotkanie, każde rozstanie jednak ma wpływ na kolejne. W dość lekki i metaforyczny sposób pokazujemy ten mechanizm.”

Premierze teledysku będzie towarzyszyć od dzisiejszego popołudnia specjalna aplikacja, wykorzystująca popularny mechanizm quizów na Facebooku.

W nawiązaniu do metaforycznej zamiany bohaterek teledysku w makaron, jest dodatkowym wehikułem komunikacyjnym. Każdy z nas może być przecież makaronem. Mało kto o tym wie, bo mało kto chce o tym wiedzieć.

Łatwiej zaakceptować tę wiadomość, gdy wiadomo dokładnie, którym makaronem.

ZOBACZ TELEDYSK
DAWID PODSIADŁO – PASTEMPOMAT

Tekst piosenki
Dawid Podsiadło – Pastempomat

Wpatrzony w białe snopy światła
Późną nocą pod prąd,
Bo jeśli to ostatni rejs, ta
Mijam ostatni promień słońca,
Wiesz, że tak bardzo lubię dzień
Gdy ciebie nie ma, tracę sens

Proszę, dowiedz się
Czemu jest mi tutaj aż tak źle
Krzywdzisz mnie już mniej,
Nocą łatwiej mi to przyznać jest

Wpatrzony w mijające auta
Tempomaty, pasy, bieg
Historii zasępionych głów, ta
Czy ktoś zapamięta mnie
Jeśli dzisiaj zniknę
Odnajdę swój pas, tempomat, bieg

Proszę, dowiedz się
Czemu jest mi tutaj aż tak źle
Krzywdzisz mnie już mniej
Nocą łatwiej mi to przyznać jest /x3

Czemu jest mi tu źle?
Czemu jest mi tu źle?


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Spashop

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!