„Raving Iran”, „The Art Of The DJ” oraz „Björk. The Creative Universe Of A Music” to trzy filmy, które zobaczymy w tym roku w ramach festiwalu Audioriver.

Seanse odbędą się w sobotnie popołudnie 30 lipca br., w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku.

Wstęp na każdy z filmów kosztuje jedyne 10 zł. Najgorętszym tytułem zdaje się być „Raving Iran”, którego trailer wywołał niedawno duże zainteresowanie na światowej scenie muzyki elektronicznej.

Nic dziwnego, bo zajawka pokazuje dwóch irańskich DJ-ów, próbujących realizować swoją pasję, która w ich kraju jest zakazana. Historia nie jest jednak opowiadana tylko z Teheranu.

Pewnego dnia bohaterowie zostają zaproszeni do Szwajcarii na prestiżowy festiwal techno, co oznacza dla nich nie tylko wielką życiową szansę, ale i konieczność podjęcia trudnych decyzji.

Drugi z filmów także opowiada o życiu DJ-ów, ale z zupełnie innej perspektywy. „The Art Of The DJ” to biografia słynnego house’owego artysty, Steve’a Lawlera, która pokazuje wiele aspektów zarówno pracy w branży muzyki elektronicznej, jak i rozwoju sceny klubowej na przestrzeni lat.

Steve gra już od 1990 roku, ma na koncie wiele doskonałych wydawnictw oraz jest określany królem klubu Space na Ibizie.

Oprócz niego, w filmie wypowiada się także m.in. Carl Cox oraz manager Richiego Hawtina i współzałożyciel Ibiza Music Summit, Ben Turner.

„Ostatni z filmów widzieliśmy na tegorocznej edycji Docs Against Gravity Film Festival w Warszawie i od razu uznaliśmy, że także nasza publiczność powinna go zobaczyć” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

„Biografia Björk zrobiła na nas duże wrażenie, bo choć znaliśmy twórczość artystki, to wiele faktów z jej życia i kariery było dla nas nowe.

Co więcej, film bardzo dobitnie pokazuje, jak niezwykłe metamorfozy przechodziła z każdą płytą i jak wiele innowacji wprowadziła do świata muzyki, kultury i mody.”


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » naprawa chłodni