Laureaci Grammy, brytyjski zespół Clean Bandit, pracuje nad drugim studyjnym albumem. Jego zapowiedzią jest singlowa piosenka “Tears”.

Wbrew tytułowi utwór nie jest tak całkowicie smutny i płaczliwy. Zaczyna się wprawdzie dość balladowo i lirycznie, ale po chwili rozwija się w energetyczną, nowoczesną, taneczną piosenkę.

Kwartet w “Tears” wspomaga jeden z największych obecnie talentów na Wyspach, 18-letnia Louisa Johnson, która jest zwyciężczynią 12. edycji talent show “The X Factor”.

Autorami “Tears” są Jack Patterson, basista, wokalista i klawiszowiec Clean Bandit, a także Sam Romans (m.in. Kwabs, Naughty Boy, Alicia Keys).

– Z mojego punktu widzenia, jest to piosenka, która mogłaby posłużyć jako podkład do rozstania w latach 90. Louisa Johnson nagrała do niej wokale o niesamowitej mocy i powalającej czułości. Ona jest cudowna. Praca z Louisą to była prawdziwa radość – zapewnia Jack.

Młodziutka wokalistka także komplementuje starszych kolegów po fachu. – Kiedy zwrócili się do mnie z propozycją współpracy, z miejsca odpowiedziałam “tak”. To wydawał się być idealny krok do zrobienia po moim udziale w “The X Factor”.

Od dawna ich lubię i uważam, że tworzą wyjątkową muzykę. Wspaniale było móc z nimi pracować – mówiła 18-latka.

Utwór “Tears” jest zwiastunem drugiej płyty Clean Bandit, nad którą zespół właśnie pracuje. Do tej pory w dorobku angielskiej formacji jest jeden duży materiał, “New Eyes” z 2014 roku, który na Wyspach pokryła się złotem i dotarł do trzeciego miejsca notowania albumów.

Na nim znalazł się wielki hit “Rather Be” nagrany z Jess Glynne, który w 2015 roku przyniósł Anglikom Grammy w kategorii “Najlepsza piosenka taneczna”.

Debiutancki album Clean Bandit do tej pory sprzedał się w ponad 1,6 mln egzemplarzy, zaś single Clean Bandit w sumie w ponad 12 mln kopii!

Jack Patterson, Luke Patterson, Grace Chatto i Neil Amin Smith łączą w swej muzyce pop, nowoczesną elektronikę, house i dance.

POSŁUCHAJ SINGLA
CLEAN BANDIT – TEARS


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » naprawa chłodni