1 lipca startuje nowa ramówka Czwórki. Latem Stacja towarzyszyć będzie słuchaczom w aktywnym i bezpiecznym wypoczynku.

Pojawi się mnóstwo informacji kulturalnych – zaproszenia na letnie festiwale, imprezy i koncerty, a także wakacyjna muzyka w cyklu „Nuta lata”.

Tradycyjnie Czwórka odwiedzi największe festiwale muzyczne, takie jak Ostróda Reggae Festival i Audioriver. Nie zabraknie nowych audycji z udziałem słuchaczy, m.in. „Będzie głośno!” i „Artystyczny wybieg”.

Wakacyjne poranki Czwórka rozpocznie interaktywną audycją Mariusza Infuleckiego „BąŻur” (poniedziałek-czwartek, godz. 6.00-9.00), wprowadzającą słuchaczy w dobry nastrój już od samego rana. Nie zabraknie ciekawych gości oraz najważniejszych informacji z kraju i ze świata.

W „Stacji Kultura” (poniedziałek-piątek, godz.10.00-12.00) Czwórka poleci ciekawe książki na wakacje, a w dwugodzinnej audycji podróżniczej „Hotspot” (sobota, godz. 16.00-18.00) Czwórkowi dziennikarze będą odkrywać uroki mniej znanych zakątków Polski.

Wśród nowych propozycji znajdzie się m.in. „Stacja Nauka” (poniedziałek-piątek, godz. 12.00-13.00), program, w którym Patryk Kuniszewicz weźmie pod lupę zjawiska naukowe, z którymi mamy do czynienia podczas wakacyjnych przygód.

Kolejna propozycja to „Czat Czwórki” (poniedziałek-piątek, godz. 15.00-17.00), w którym pojawi się m.in. letni cykl „Mam odjazd na… Bezpieczne wakacje”.

W lipcu na antenie zadebiutuje także „TXT” (piątek, godz. 17.00-18.00), czyli rozmowy o języku polskim, slangu, zabawie słowem i różnicach w komunikowaniu się pokoleń. Do swojej audycji Kamil Jasieński zaprosi autorów tekstów do najróżniejszych gatunków muzyki.

W nowym programie Czwórki „Będzie głośno” (piątek, godz. 18.00-20.00) gościć będą młode zespoły i wokaliści, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę muzyczną. W pierwszej części audycji Mariusz Infulecki porozmawia z artystami, a słuchacze będą mieli okazję wysłuchać ich utworów.

Druga godzina poświęcona będzie na spotkania z ekspertami z branży muzycznej m.in. menedżerami, producentami, specjalistami od emisji głosu oraz organizatorami koncertów, którzy podpowiedzą, jak przebić się na rynku.

Na stronie internetowej Czwórki zaprezentowane zostaną utwory wszystkich wokalistów i zespołów, które odwiedzą Stację, a słuchacze będą mogli głosować. W pierwszym odcinku „Będzie głośno” wystąpi wokalistka Katarzyna Grabowska.

W soboty Anna Hardej i Jakub Jamrozek w ciekawej, czasem humorystycznej formie opowiedzą, jak żyli ludzie w minionych wiekach w audycji „Zaklinacze czasu” (godz. 14.00-15.00). Tego samego dnia w „Kluczu kulturowym” (godz. 15.00-16.00) Justyna Majchrzak przybliży hasła należące do polskiego kodu kulturowego.

W niedziele Czwórka poleca „Kierunek Kraków” (godz. 7.00-8.00, potrwa do 31 sierpnia), audycję o Światowych Dniach Młodzieży, a także „Artystyczny wybieg” (godz. 12.00-14.00), nowy program będący platformą prezentacji idei, działań i twórczości młodych artystów z różnych dziedzin – literatury, sztuk plastycznych, wizualnych oraz działań prospołecznych. Audycję współtworzyć i współprowadzić będą liderzy i twórcy prezentowanych środowisk.


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » chłodnie warszawa