“Erotyki” to absolutnie wariacka płyta, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Z jednej strony chciałby się napisać, że po albumie Jazzombie należy spodziewać się niespodziewanego, ale jeśli mamy choćby mgliste pojęcie, co to za projekt, jest to w sumie oczywiste.

Gwoli ścisłości, w Jazzombie siły połączyli członkowie Lao Che i Pink Freud, a na warsztat wzięli zabarwione erotycznie wiersze Bolesława Leśmiana, Juliana Tuwima, Emila Zegadłowicza czy Jana Brzechwy.

Czeka nas więc poezja w nowym, współczesnym i zaskakującym wcieleniu. Jest i rock, i jazz, trochę bluesa i hip-hopu. Tego ostatniego nie tak dużo, jak można by się spodziewać po świetnym singlu “Dziewiąta”, który ma w sobie coś z hitów Cypress Hill.

Większość materiału jest bardziej kameralna i klimatyczna, wręcz knajpiana. Snujące się “Sic!” z przyduszoną trąbką w tle, zamulony “Szał” z zgrabnie wplecioną elektroniką, niby pulsujące, ale sensualne “Uczciwie” czy po prostu balladowa “Miłość” wydają się idealna do małych, przyciemnionych, spowitych papierowym dymem lokali, gdzie pija się burbon i wino.

Nie brakuje jednak bardziej żwawych momentów na czele z funkującym “Ty jesteś moją miłością” czy frywolnym “Z tymi wierszami, to trzeba uważać” niczym z soundtracku do serialu “Bodo”.

“Erotyki” to pełna szalonych dźwięków, pełna niespodzianek płyta. Wysmakowana i figlarna jednocześnie. Elegancka i zmysłowa. Różnorodna, lekko szalona i zaskakująco świeża.

Tracklista:
1.Erotyk
2.Ty Jesteś Moją Miłością
3.Sic!
4.Dziewiąta
5.Z Tymi Wierszami, To Trzeba Uważać
6.Szał
7.Dwa Serduszka, Cztery Oczy
8.Ostatni Gang Bang
9.Uczciwe…
10.Miłość
11.Together
12.Przedwczoraj
13.Sarajevo… Zagreb… Belgrad

POSŁUCHAJ SINGLA
JAZZOMBIE – DZIEWIĄTA


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble na wymiar gniezno