Flume jest niczym znakomity piłkarz – najlepiej wypada wspomagany przez innych dobrych zawodników.

Na nowym albumie Flume otoczył się gronem mniej lub bardziej znanych, ale na pewno utalentowanych artystów. Z ich pomocą udało mu się stworzyć wyjątkowo efektowne piosenki. Sam jest wyśmienitym twórcą, dość śmiało bawiącym się dźwiękiem, czasem lubiącym sobie poszarżować.

Technicznie jest więcej niż sprawny, jest w jego beatach coś bardzo precyzyjnego, niemal aptecznego, nawet jeśli czasem ucieka w bardziej “ciekłe” klimaty, szybko wraca do ostrych kształtów. Jednak jego solowe popisy przypominają trochę rekordy na odbijanie piłki główką. Imponujące, ale finezji to w tym nie ma.

Można, a nawet trzeba docenić sprawność, ale nie jest to coś, czym można się dłużej zachwycać i czym emocjonować. Instrumentalnych kawałków na szczęście mamy tu niewiele, za to tych z pięknymi asystami wokalnych gości całkiem sporo.

To właśnie za ich sprawą czeka nas świetny muzyczny mecz. Pełen rozmaitych zagrań, celnych podań, goli, czasem ostrego ataku a czasem misternie budowanych akcji. Przy czym to Flume i jego gra pozostają najważniejsi – reszta gra pod niego.

Bez piłkarskich metafor: “Skin” to różnorodny urzekający bogactwem album. Utwory raz są bardziej hiphopowe, ostre, ofensywne (“Smoke & Retribution”, w którym pojawia się Vince Staples i Kučka), a raz bardziej wycofane, spokojniejsze (“You Know” featuring Allan Kingdom, Raekwon).

Mamy niemal mainestremowe “Say It”, w którym ładnie i harmonijnie śpiewa Tove Lo czy subtelne, tkane z delikatniejszych nut “Innocence” zrealizowane z pomocą duetu AlunaGeorge.

Goście jednak nigdy nie dominują, czasem – jak Beck (“Tiny Cities”) – bardziej wysuwają się na pierwszy plan, ale Flume nie odpuszcza i zawsze łapie ich w swoje sidła błyszczącej, kanciastej, nieco surowej, nieco rozświetlonej elektroniki.

“Skin” to po trosze wirtuozeria, po trosze gra pod publiczkę, ale najczęściej po prostu efektowna i efektywna praca zespołowa. Eklektyczny i kolorowy zestaw.

Tracklista:
1.Helix
2.Never Be Like You
3.Lose It
4.Numb & Getting Colder
5.Say It
6.Wall Fuck
7.Pika
8.Smoke & Retribution
9.3
10.When Everything Was New
11.You Know
12.Take A Chance
13.Innocence
14.Like Water
15.Free
16.Tiny Cities

POSŁUCHAJ SINGLA
FLUME – HELIX


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble na wymiar gniezno