MUZOTAKTMUZYKANowy singielPolina Gagarina z Rosji zajęła 2 miejsce w 60 konkursie Eurowizji 2015

Polina Gagarina z Rosji zajęła 2 miejsce w 60 konkursie Eurowizji 2015
P

REKLAMA
REKLAMA

Polina Gagarina była definitywnie najjaśniej świecącą gwiazdą finału Eurowizji 2015. I to dosłownie, bo reprezentantka Rosji wystąpiła w olbrzymiej sukni, na której wyświetlano wizualizacje. Postanowiliśmy sprawdzić, kim jest atrakcyjna Rosjanka.

REKLAMA

Polina Siergiejewna Gagarina (ros. Полина Сергеевна Гагарина; ur. 27 marca 1987 w Moskwie) – rosyjska piosenkarka estradowa, autorka i kompozytorka. Urodziła się w Moskwie, jednak dzieciństwo spędziła w Grecji, gdyż tam karierę baletnicy robiła jej matka . Po pewnym czasie Gagarina wróciła do Moskwy i postanowiła oddać się swojej pasji, jaką była muzyka.

Młoda dziewczyna ukończyła szkołę muzyczną oraz rozpoczęła studia w Moskiewskim Akademickim Teatrze Artystycznym. W 2003 roku wzięła udział w programie “Fabryka Gwiazd 2”, który ostatecznie wygrała. Sukces przyniosły jej piosenki autorstwa Maxima Fiadajewa. Wokalistka odrzuciła jednak możliwość współpracy z tekściarzem i kompozytorem po zakończeniu programu. Do Gagariny odezwała się natomiast grupa Playgirls, z którą dziewczyna zaczęła współpracować. Zespół podpisał kontrakt z ARS Records i chwilę później się rozpadł.

W 2005 roku wokalistka pojawiła się na konkursie piosenki dla utalentowanych wykonawców “New Wave”, gdzie zajęła trzecie miejsce. Po kolejnym sukcesie Gagarina rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem. Płyta “Poprosi u oblakov” ukazała się w 2007 roku. Promowały ją m.in. single “Morning” oraz “Ya tvoja”. Trzy lata później światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo Gagariny – “O sebe”.

W 2012 roku Polina rozpoczęła współpracę z producentem Konstantinem Meladze. Utwory duetu – “Spektakl okonchen”, “Net”, “Navek” oraz “Shagay” – stały się przebojami w Rosji i na Ukrainie. Teledysk do utworu “Net” od sierpnia 2012 roku został obejrzany na Youtube ponad 19 milionów razy.

[quote_center]Zobacz klip Poliny Gagariny:[/quote_center]

[quote_center]TELEDYSK “A Million Voices” – EUROWIZJA 2015[/quote_center]

[quote_center]Eurowizja 2015[/quote_center]

11 marca 2015 roku rosyjska telewizja zdecydowała, że Polina Gagarina jedzie na Eurowizję z utworem “A Million Voices”.

Od samego początku organizatorzy konkursu piosenki obawiali się, że Rosjanka zostanie wygwizdana. Ostatecznie nie doszło do żadnych ekscesów, a media oraz publiczność zachwyciły się artystką. Dziennikarze zauważają, że Polina nie tylko wspaniale śpiewa, ale również zjawiskowo wygląda.

Gagarina wzbudziła sporo kontrowersji w swoim kraju po zamieszczeniu na swoim Facebooku krótkiego filmiku z Conchitą Wurst. Ponadto po występie wokalistki w sieci pojawiły się dyskusje, czy aby Gagarina nie zapożyczyła pomysłu na sukienkę od Jennifer Lopez.

https://www.youtube.com/watch?v=N0v6ITyTWv4

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA