„Inside” to tytuł najnowszej EP-ki formacji Cornada.

Death metalowy materiał zespół w całości udostępnia do odsłuchu i zapowiada, że jest to zapowiedź nowego pełnego albumu. Na Ep-kę „Inside” składa się w sumie pięć nowych utworów Cornady, które w całości można odsłuchać na profilu Bandcamp zespołu.

To pierwsze wydawnictwo metalowej formacji od wydanego w 2013 roku albumu „Last Man Standing”. – „Inside” to najoryginalniejszy, najnaturalniejszy nasz album – informuje zespół.

– Efekt eksploracji wewnątrz własnego stylu, poszukiwania czystej Cornady.

Efekty dla nas samych są bardziej niż zadowalające, więc nadchodzący album będzie miał tę samą naturę – zapowiadają muzycy.

Nowa EP-ka „Inside” Cornady to zapowiedź kolejnego dużego krążka grupy, póki co jednak zespół nie zdradza, kiedy na rynku miałaby pojawić się nowa płyta.

Korzenie formacji Cornada sięgają roku 2011, kiedy to zespół wydał swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną „End Will Purfiy Us”.

Dwa lata później, w 2013 roku światło dzienne ujrzał doskonale przyjęty debiutancki album grupy zatytułowany „Last Man Standing”.

Muzyka Cornady to wypadkowa inspiracji przede wszystkim takimi gatunkami, jak death metal, progressive metal czy groove metal.