Czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu zagrają 28 sierpnia w Rybniku.

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu. W ciągu zaledwie trzech lat wydali dwie płyty, debiutancką „Triangles” i wypuszczony w czerwcu „FWRD”. Ich twórczość jest komplementowana przez fanów oraz środowisko muzyczne. Zdążyli zagrać koncerty na czołowych polskich festiwalach.

Ich muzyka porwie publiczność w ostatni weekend lata na Music & Water Festival! Pytając XXANAXX, jaki gatunek reprezentują, nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi. Nie chcą i nie lubią się szufladkować. Zdaniem mediów ich muzyka jest mieszanką popu i alternatywnej elektroniki.

ON od dawna zajmuje się nowoczesną, miejską muzyką, którą tworzył m.in. w Projekcie NOD , jest także twórcą tekstów i muzyki na obu płytach duetu, ONA to anielski głos znany niektórym z programu X – Factor.

Dzieli ich dwanaście lat różnicy co nie stanowi żadnego problemu . Oboje są tytanami pracy, lubią przemyśleć każdą nutę co jest ważne kiedy ma się za cel „wprowadzanie słuchacza w wyższy stan relaksu”.

XXANAXX to kolejna polska grupą, z której można być naprawdę dumnym. Ich muzyka w niczym nie odbiega od światowych produkcji, a teksty są subtelne i ciekawe.

Druga płyta to bardziej popowo zorientowany materiał. To także pierwsze zderzenie z polskojęzycznym repertuarem, – Kiedyś broniłam się przed śpiewaniem po polsku, teraz bardzo to polubiłam. Wydaje mi się, że dzięki temu mam wtedy lepszy kontakt z publicznością – mówi Klaudia.

Jeden z polskich utworów – „Nie znajdziesz mnie” – stał się singlem , gościnnie pojawił się w nim także Ten Typ Mes

Przestrzenne brzmienie duetu zabrzmi na jednej z trzech scen Strefy Woda. Znajdzie się ona na Kąpielisku Ruda, jednym z piękniejszych kompleksów wodnych Górnego Śląska nazywanym prawdziwą rajską wyspą w środku miasta.

Organizatorom wydarzenia zależy, aby uczestnicy w pełni połączyli przyjemność przebywania na świeżym powietrzu, słuchania muzyki i uprawiania sportu.

Music & Water Festival – pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 28 sierpnia 2016 roku na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na niewymuszoną atmosferę, luz i młodość!

Na festiwalu zagrają brytyjski duet elektroniczny HURTS, Dawid Podsiadło oraz XXANAXX. Po więcej informacji zapraszany na stronę musicwaterfestival.pl. Już niedługo odsłona kolejnych gwiazd!


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!