Kilka dni temu na kanale YouTube ukazała się oficjalna premiera wideoklipu pt. „Siła jest w jedności” zrealizowanego przez Galicja Projekt.

Teledysk ma charakter lokalny, nagrany na terenie Raby Wyżnej i okolic, jednak o potencjalnym wymiarze ogólnopolskim a w aspekcie duchowym wykraczającym poza schematy i granice. Stworzenie wideoklipu zostało zainspirowane pieśnią śpiewaną Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas mszy św. w Zakopanem w 1997r.

Klip „Siła jest w jedności” jest lokalną formą podziękowania dla patrona górali za to jak wpłynął na ich życie, zawsze im towarzyszył a obecnie nadal jest w ich sercach.

Jest również formą przygotowania i wkładem młodych mieszkańców Podhala w Światowe Dni Młodzieży, Kraków 2016.

Profesjonalizm realizacji zapewnił Damian Pałasz – skrzypek zespołu Ino Ros oraz Zwyk, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia oraz zajmował się koordynacją produkcji. Do projektu zaprosił zawodowych muzyków i wokalistów, m.in.: – Sławek Berny – perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua oraz Orkiestry Adama Sztaby, – Kuba „Bobas” Wilk – basista zespołu Trebunie Tutki, – Halina Skupień – solistka góralska, – Adam Dziadkowiec – solista góralski.

O stronę formalną oraz zabezpieczenie finansowe przedsięwzięcia zadbał Łukasz Szklarz – Prezes Fundacji GALICJA.

Kluczowe znaczenie w przedsięwzięciu stanowiły dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic skupionych wokół sekcji nauki gry na skrzypcach i basach góralskich prowadzonej przez Damiana Pałasza, Zespołu Góralskiego „Rabiańsko Śleboda” kierowanego przez Ewelinę Majchrowicz oraz Zespołu Góralskiego „Krzesani” prowadzonego przez Beatę Rzeszótko. Aktywnie zaangażowanych osób w projekcie było ponad 100.

GALICJA PROJEKT – SIŁA JEST W JEDNOŚCI
MŁODZI GÓRALE DROGĄ JANA PAWŁA II


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!