Gwiazdy pojawiające się na studniówkach to zjawisko znane, choć wciąż rzadkie. Wcześniej na takie gesty decydowali się m.in. Quebonafide, Mata czy Kacper Błoński. Tym razem jednak to Blanka zaskoczyła maturzystów, pojawiając się na ich studniówce jako specjalna gościni. Jej obecność natychmiast przyciągnęła uwagę, a emocje szybko przeniosły się także do mediów społecznościowych.
Artystka, której przebój „Solo” przekroczył barierę 100 milionów wyświetleń na YouTube, nie ograniczyła się wyłącznie do symbolicznej wizyty. Blanka dała krótki koncert, wykonując kilka swoich znanych utworów. Wśród nich znalazły się zarówno eurowizyjne propozycje, jak i nowsze nagrania, w tym „Memories”. Na parkiecie towarzyszyli jej uczniowie, którzy chętnie bawili się razem z gwiazdą.
Co więcej, obecność Blanki na studniówce miała dla niej osobisty wymiar. Jak sama przyznała, był to jej pierwszy raz na tego typu imprezie. W rozmowie z mediami nie ukrywała emocji związanych z tym doświadczeniem.
„Nie byłam na studniówce i bardzo bym chciała pójść w ogóle. […] Nigdy nie byłam, ponieważ uczyłam się w Stanach w tamtym czasie. […] Tam jest high school prom, ale studniówek nie ma i nie ma poloneza przede wszystkim” – mówiła w wywiadzie dla portalu Pomponik.
- Zobacz również: Ma 16 lat i już bije Eurowizję na głowę? 4 mln odsłon i rosnące emocje wokół Oli Antoniak
Blanka na studniówce maturzystów
Choć koncert i wspólna zabawa wzbudziły entuzjazm uczestników, to jednak największe poruszenie wywołała stylizacja artystki. Blanka zdecydowała się na odważny zestaw, który mocno odbiegał od klasycznych studniówkowych kreacji. Jej strój od razu stał się tematem komentarzy, zarówno tych entuzjastycznych, jak i krytycznych.
Gwiazda pojawiła się w czarno-białym staniku z krzyżowym wiązaniem. Na niego narzuciła top z nadrukiem, który dodatkowo podkreślał drapieżny charakter stylizacji. Całość uzupełniały luźno opuszczone, ciemne spodnie z paskiem noszonym nisko na biodrach. Taki wybór nadawał sylwetce nonszalancki, niemal sceniczny wyraz.
Z kolei mocnym akcentem okazały się intensywnie różowe sneakersy, które kontrastowały z resztą stroju. Blanka nie zrezygnowała także z biżuterii. Internauci szybko zwrócili uwagę na błyskotki założone na zęby, które dodatkowo podbiły efekt całej stylizacji. Jedni uznali ten element za modny detal, inni natomiast określili go jako przesadny.
Polonez, wspomnienia i komentarze fanów
Za kulisami studniówki Blanka wróciła wspomnieniami do szkolnych lat. Przyznała, że polonez nie kojarzy jej się najlepiej.
„Ja odpadłam przy polonezie, w takim tanecznym show, także to mi się źle kojarzy” – mówiła w Radio Zet.
Te słowa szybko obiegły sieć, a fani zaczęli komentować jej szczerość. Reakcje internautów były podzielone. Część osób chwaliła Blankę za autentyczność i luz. Podkreślano, że artystka potraktowała studniówkę jak koncert, a nie oficjalną galę. Inni natomiast zwracali uwagę, że wydarzenie miało szkolny charakter, dlatego stylizacja powinna być bardziej stonowana.
Nie brakowało również głosów, że obecność gwiazdy tej skali była dla maturzystów niezapomnianym przeżyciem. Zdaniem wielu komentujących, uczniowie zapamiętają ten wieczór na długo, niezależnie od kontrowersji wokół stroju. Zdjęcia oraz nagrania z imprezy szybko zaczęły krążyć w sieci, dodatkowo podsycając dyskusję.
Blanka tym samym po raz kolejny udowodniła, że potrafi wzbudzać emocje. Jej występ na studniówce stał się nie tylko wydarzeniem muzycznym, lecz także tematem gorących rozmów. Jedni pytają, czy taki look pasował do okazji. Inni twierdzą, że właśnie o to chodziło, aby było głośno. Jedno jest pewne – obok tej wizyty trudno przejść obojętnie.



