To jeden z najważniejszych koncertów w ramach tegorocznej odsłony „Męskiego Grania” – w sobotę 16 lipca w Katowicach szóstka artystów zmierzyła się z piosenkami Kasi Nosowskiej i jej grupy.

W najbliższą niedzielę 24 lipca Trójka, patron medialny trasy, wyemituje ten wyjątkowy koncert. Początek retransmisji „Tribute to Hey” o godz. 19.05.

Podczas wspomnianego wieczoru na scenie w katowickiej Strefie Kultury zaprezentowali się: Miuosh, Kev Fox, Agyness B. Marry, Rebeka, XXANAXX i oczywiście Hey.

– Ten występ to niezwykły hołd dla twórczości prawdopodobnie najważniejszego polskiego zespołu po 1989 roku. Na dodatek z jego osobistym udziałem – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Programu 3 Polskiego Radia.

Podczas retransmisji tego wydarzenia słuchacze Trójki będą mogli usłyszeć m.in. szczególnie ciepło przyjętą przez uczestników koncertu (i rzadko słyszaną na koncertach grupy) piosenkę „Dreams”, pochodzącą z debiutanckiego albumu „Fire” z 1993 roku.

W Katowicach wykonał ją Kev Fox – znany m.in. z duetu ze Smolikiem. Była też elektroniczna wersja rockowego klasyka „Cisza, ja i czas” na nowo interpretowana przez XXANAXX. Na koniec Kasia Nosowska, powitana ogromnym aplauzem publiczności, potwierdziła, że „wszystko zagrało” i było – jak w piosence grupy Hey – „Cudownie”.

Zapraszamy do słuchania retransmisji koncertu – niedziela 24 lipca, godz. 19.05.

Program 3 Polskiego Radia jest patronem strategicznym cyklu koncertów „Męskie Granie 2016”, którego organizatorem jest Grupa Żywiec.


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble na wymiar gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!