Jeśli istnieje coś takiego jak soul progresywny, to Michael Kiwanuka osiągnął mistrzostwo gatunku, jeśli nie – właśnie go wymyślił.

Prawdę mówiąc pierwsze dźwięki albumu „Love & Hate” przypominają Pink Floyd, stąd skojarzenia z progresywnym graniem.

Do reszty jednak ten epitet też pasuje. W tym znaczeniu, że to płyta dość złożona, rozbudowana, z mocnymi aranżacjami i pewnym specyficznym, nieco artystycznym rodzajem dramatyzmu.

Nie należy jednak obawiać się zanudzania i solówek. Muzyk bazuje na podbarwionym rockowo soulu i chętnie odsłania jego rozmaite odcienie. Mamy więc miękkie, ciepło brzmiące gitary, uduchowione chórki, eleganckie smyki, nieco bluesowego brudu, nieco przyjemnej dla ucha elektroniki.

„Black Man in a White World” to rozedrgany, wibrujący, mocno południowy numer, z kolei okraszony ślicznymi smykami utwór tytułowy zderza lekki niczym piórko muzyczny styl z potężnym ładunkiem emocjonalnym.

Czeka nas również uciekający do lat 70. „Rule The World” czy słoneczno-wakacyjny, również oldschoolowy, wręcz hippisowski „Father’s Child”. Przy czym wszystko jest tu niesamowicie szczere, autentyczne i niezwykle poruszające.

To płyta mądra, ale nie inteligencka, kipiąca od emocji, ale nie nie rozhisteryzowana, bogata, ale nie przekombinowana. Piękna, dojrzała i z charakterem.

Tracklista:
1. „Cold Little Heart”
2. „Black Man in a White World”
3. „Falling”
4. „Place I Belong”
5. „Love & Hate”
6. „One More Night”
7. „I’ll Never Love”
8. „Rule the World”
9. „Father’s Child”
10. „The Final Frame”

ZOBACZ TELEDYSK
MICHAEL KIWANUKA – LOVE & HATE


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble pod zabudowe gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!