Najwyżej położona scena w Polsce, piaszczysta plaża, widok na panoramę Tatr i dwa niezwykle energetyczne koncerty! 23 lipca na Gubałówce zagrał zespół IRA, a 24 lipca Zakopower. Już 5 i 6 sierpnia w tym samym miejscu usłyszymy Enej i Afromental.

– Niezwykle wysoki poziom imprezy, zarówno pod względem geograficznym, jak i artystycznym. Mamy nadzieję, że do niego dosięgamy – powiedział Artur Gadowski, wokalista zespołu IRA podczas sobotniego koncertu na Gubałówce.

– Takiego festiwalu w tym mieście jeszcze nie było – przyznał pochodzący z Zakopanego Sebastian Karpiel – Bułecka, wokalistka Zakopower. Lider zespołu podziękował organizatorom za podjęcie inicjatywy, która może odmienić oblicze Gubałówki i całego miasta.

„Ona”, „Bierz mnie”, „Szczęśliwego Nowego Jorku” to tylko część przebojów, które mogliśmy usłyszeć na festiwalu Hej Fest. W sobotę, 24 lipca na scenie na wysokości 1123 m n.p.m. wystąpił zespół IRA. Dzień później odbył się pełen energetycznych brzmień koncert Zakopower. Widok na panoramę Tatr stanowił idealne tło dla góralskich i folkowych przebojów. „Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce zachwyciło zakopiańską publiczność, więc zespół zagrał ten przebój dwukrotnie!

– Koncerty na takim poziomie napełniają widownię i artystów niezwykłą energią. Szczególnie cieszy, gdy widzimy całe rodziny z dziećmi, które razem bawią się, tańczą i wspólnie spędzają niezapomniane chwile. Zależy nam szczególnie, aby tej młodej publiczności przybliżać ideę festiwali muzycznych, dlatego wstęp dla osób do 12 roku życia jest bezpłatny – mówi

Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A., inicjatora i jednego z głównych organizatorów imprezy.

Przed występem każdej z gwiazd widzów rozgrzewały dwa supporty u progu kariery, które w festiwalowym konkursie walczą o uznanie publiczności i nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Do Festiwalu Supportów zgłosiło się ponad 300 zespołów.
16 grup muzycznych, które zebrały najwięcej głosów od internautów miały szansę zaprezentować się szerokiemu audytorium podczas cyklu koncertów w Zakopanem.
W sobotnim starciu zmierzyły się Łosoś i The Underground Man, a w niedzielę o głosy walczyli Bibobit i Kapela Hanki Wójciak. Bitwy wygrali Łosoś i Bibobit, a The Underground Man otrzymał „Dziką Kartę” od publiczności. Wkrótce jury przedstawi drugi zespół, który dzięki „Dzikiej Karcie” także przejdzie do kolejnego etapu Festiwalu Supportów.

Tego lata w ramach festiwalu Hej Fest w trakcie 10 wakacyjnych weekendów na Gubałówce i Równi Krupowej odbędzie się aż 18 koncertów. Gwarantowana, dobra zabawa czeka
na mieszkańców Zakopanego i turystów niemal co tydzień do 11 września. Jeszcze tego lata w ramach festiwalu zagrają m.in. Enej, Afromental, Perfect, Dawid Podsiadło, Dżem, Mela Koteluk, LemON , Monika Brodka i Happysad.

Ceny biletów na Hej Fest zaczynają się od 25 złotych i można je nabyć na platformie eBilet.pl, w salonach Empik, a także w kasach Polskich Kolei Linowych na Gubałówce i Kasprowym Wierchu oraz w Biurach Obsługi Klienta PKL w Kuźnicach, na Gubałówce i na Krupówkach. Kolej linowo – terenowa Gubałówka w dzień koncertów czynna jest do 23:30. Dzieci do lat 12 wchodzą na wydarzenia bezpłatnie. Organizatorami festiwalu są Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane oraz agencja eventowa Especto.
Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.hejfest.pl/

Hej Fest to cykl 18 koncertów, które będą grane w wakacyjne weekendy od 26 czerwca do 11 września na Gubałówce i Równi Krupowej. Organizatorami wydarzenia są Polskie Koleje Linowe, Urząd Miasta Zakopane i agencja eventowa Especto. Na Hej Fest wystąpią uznani polscy artyści. Główną ideą festiwalu jest promocja supportów – zespołów mniej znanych, ale gotowych by pokazać się szerszej publiczności.

Polskie Koleje Linowe to zakopiańska firma – największy w Polsce operator kolei górskich
z 80-letnią tradycją, działający w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach (Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica, Góra Żar). Priorytetem PKL jest rozwój i podnoszenie jakości usług dla narciarzy i turystów. Firma zadeklarowała i planuje przeprowadzenie m.in. wielomilionowych inwestycji na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. PKL są największym prywatnym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Prowadząc działalność zwracają szczególną uwagę
na poszanowanie górskiej przyrody.


POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » meble pod zabudowe gniezno

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!