Jubileuszowa edycja słynnego Pikniku Country&Folk już w najbliższy weekend w Mrągowie. Świętowanie rozpocznie się już 29 lipca, a dobrą zabawę zapewnią takie gwiazdy światowej muzyki, jak: Rednex oraz Della Mae, a wspierać ich w tym będą rodzimi artyści.

Tegoroczna odsłona festiwalu będzie wyjątkowa, szczególnie dla wiernych uczestników, którzy przeniosą się w sentymentalną podróż do przeszłości. Country&Folk to również świetna okazja, by nadrobić stracony czas i poczuć niepowtarzalny klimat sceny amfiteatru nad jeziorem Czos.

Od 35 lat w Mrągowie latem panuje niezwykły muzyczny klimat, który wywołuje niezapomniane wspomnienia. Jak co roku dbają o to organizatorzy festiwalu, którzy również w najbliższy weekend zadbają o konkretną dawkę doznań i to już od pierwszego dnia.

29 lipca na uczestników czeka mocny początek zabawy w klimacie country i folk, który podgrzeje dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke.

W koncercie inauguracyjnym, który rozpocznie się o godz. 20, zagrają gwiazdy polskiego rynku muzycznego: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass, Gang Marcela oraz zespół Lemon. Na deser wystąpią gwiazdy zagranicznej estrady, czyli Discountry, Rackhouse Pilfer, a gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół Rednex, gwaratujący niezapomniane emocje przy ich największym przeboju „Cotton Eye Joe”.

To jednak dopiero początek weekendowej zabawy. W sobotę ze sceny popłyną prawdziwe przeboje mrągowskiego festiwalu w ramach Wielkiej Gali Jubileuszowej. Gości i publiczność przez wspomnienia ponownie przeprowadzi Paweł Sztompke, który już o godz. 20. rozpocznie koncertowe granie.

Na scenie najwięksi artyści mrągowskiego Amfiteatru, jak: Alicja Boncol, Lonstar, Tomasz Szwed, Bożena i Lech Makowieccy, Zbigniew Hofman, Cezary Makiewicz, bracia  Rybczyńscy, Gang Marcela, Kasia Bochenek, Mariusz Kalaga oraz Janusz Nastarowicz. To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy.

30 lipca obejrzymy jeszcze występy zespołu Teren C oraz czeskiej grupy Drops. Pod koniec koncertowego wieczoru na scenie pojawi się Gwiazda Festiwali, czyli zespół Della Mae, która reprezentuje gatunek bluegrass. Kobiecy zespół zaprezentuje swoje największe przeboje.

31 lipca, ostatniego dnia festiwalu, nie może zabraknąć corocznej akcji charytatywnej. W tym roku koncerty poświęcone będą osobom walczącym ze stwardnieniem rozsianym. Na scenie nie zabraknie jednak wielkich artystów. Tym razem mikrofon prowadzącego przejmą Mariusz Kałamaga oraz Jacek Noch.

Początek koncertu charytatywnego „Niezależność” już o godz. 20, a wystąpią na nim znani polscy artyści: Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz oraz młodzi adepci polskiej sceny muzycznej, znani z programu „The Voice of Poland” Gracjana Kalandyka i Damiana Ukeje. Całej akcji i koncertowi partnerować będzie Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Więcej informacji o festiwalu, a także możliwość kupna biletów na wydarzenie na stronie: http://www.festiwalpiknikcountry.pl

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!