Premiera teledysku “Playboy” Skowytu

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.
pobierz
pobierz
pobierz

Dziś premiera teledysku do utworu “Playboy” z nowej płyty zespołu Skowyt “Corrida”. Piosenka od kilku tygodni gości w głównej rotacji Antyradia oraz pojawia się w innych rozgłośniach rockowych w Polsce. “Playboy” to poruszający i emocjonalny utwór, który cofa słuchacza do rzeczywistości lat 90-tych. Można go wręcz nazwać hołdem dla tamtych czasów. W tekście pojawiają się kultowe marki i postaci: program Top Canal, spodnie Lenary i kurtki parki oraz seriale “MacGyver”, “Drużyna A” i “Tsubasa”. Jest też oczywiście tytułowy magazyn dla dorosłych, który dla dzieciaków z tamtych lat był ekscytującym powiewem “zachodu”. Na tle obserwacji subulturowych (“bandy dresów”, muzyka punk rockowa) Ługi, wokalista Skowytu, snuje opowieść o dorastaniu w latach 90-tych. Ale utwór ma też drugie dno, bo za beztroską dorastania idzie też przemijanie wszystkiego i wszystkich…

“Lata 90-te dla ludzi z mojego pokolenia to okres magiczny. Wszystko było szare i ponure, oglądaliśmy te same bajki, seriale, a potem buntowaliśmy się przy tej samej muzyce. Jednak właśnie to nas połączyło i było dla nas jakimś wspólnym pokoleniowym doświadczeniem” – mówi Ługi – “Do dziś kiedy się spotkają dwie osoby wtedy dorastające od razu zawiązuje się jakaś więź i porozumienie. Nie było komórek, więcej było spotkań zamiast serwisów społecznościowych. Myślę, że każdemu, kto się wtedy wychowywał ten kawałek może przynieść ważne wspomnienia.”

Obrazek zrealizowała ekipa DFS-Media używając profesjonalnych kamer telewizyjnych HD oraz wprowadzając postprocesing nawiązujący do teledysków z lat 90tych.

Płyta Corrida zadebiutuje 12 czerwca nakładem firmy Fonografika.

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:fonografika.pl
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • Skowyt
PODZIEL SIĘ