Z początkiem 2016 roku do Artystów attention please! dołączył zespół Bownik (wtedy występującym pod nazwą Control The Weather).

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy współpraca zaowocowała świetnie przyjętymi koncertami, między innymi podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych, w ramach dwóch przystanków trasy attention please! music festival czy supportując zespoły Charlie Winston i Milky Chance.

Momentem przełomowym był kwietniowy występ podczas Enea Spring Break. Do line-upu poznańskiego showcase’u dołączyli zaledwie na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy. Zebrali sporą publiczność i świetne recenzje – Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił ich mianem jednego z siedmiu olśnień Spring Break 2016!

Do attention please! dołączyli ostatni, ale jako jedni z pierwszych mogą pochwalić się w pełni wykorzystaną szansą. Jesteśmy dumni, ze możemy ogłosić, że zespół Bownik rozpoczyna właśnie współpracę z wytwórnią KAYAX!

Owocem tej współpracy będzie debiutancka płyta wydana początkiem jesieni, a jeszcze tego lata ukaże się pierwszy zwiastujący ją singiel. Śledźcie ich uważnie, bo będzie się działo!

Bownik to projekt, który tworzy wokalista Michał Bownik oraz towarzyszący mu muzycy: Adam Półtorak oraz Andrzej Siwoń. Wcześniej działali pod nazwą Control The Weather. Wspólnie trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako “vegan disco”.

Z pewnością można stwierdzić, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną i przez cały czas śmiało eksperymentują. Starają się przełożyć emocje na obraz i dźwięk, jednocześnie znajdując kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste.

Rozpoczęli współpracę z reżyserem Piotrem Stasikiem (twórcą filmów “Koniec lata”, “Dziennik z podróży”), w efekcie której powstał audiowizualny cykl składający się z czterech teledysków.

Rok 2016 rozpoczęli współpracą z attention please!, która w przeciągu kilku miesięcy zaowocowała świetnymi koncertami, które pozwoliły zespołowi rozwinąć skrzydła. Muzycy zagrali między innymi u boku Charliego Winstona i Milky Chance oraz podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

W kwietniu Bownik (jeszcze jako Control The Weather) wystąpili podczas Enea Spring Break w Poznaniu. Zespół zyskał mnóstwo pozytywnych reakcji oraz opinii po koncercie.

Jacek Świąder z Gazety Wyborczej wyróżnił projekt jako jedno z siedmiu olśnień Spring Break 2016!

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » pożyczka za darmo

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!