MUZOTAKTTeledyskiNew Message zapowiada płytę i prezentuje nowy klip

New Message zapowiada płytę i prezentuje nowy klip
N

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Już 23 września ukaże się długo oczekiwany debiut zielonogórskiego zespołu New Message pt. “Przestrzenie”, który będzie zawierał 10 utworów.

New Message
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Muzykę, która znajdzie się na krążku wrzucają w kategorię “pop”, ale to trzeba usłyszeć. Są momenty, gdy niektóre partie instrumentalne zdradzają na chwilę ten rodzaj muzyki i przenoszą w nienazwaną stylistykę.

REKLAMA

W tekstach nie ma rzeczy nierealnych, wymyślonych i nieludzkich. Wszystkie opowiadają o życiu, czasem dosadnie, a czasem delikatnie. Każdy znajdzie w nich kawałek swojej historii. Pierwszym singlem promującym album był utwór “Kobieta jak ty”, który znalazł się w wielu playlistach radiowych oraz cieszył się dużym zainteresowaniem w mediach.

New Message powstał w 2013 roku z inicjatywy wokalisty Przemysława Szczotko, gitarzysty kubańskiego pochodzenia Stanisława Żaczka oraz perkusjonalisty Stanisława Zimniewicza. Poznali się w 2002 roku na studiach muzycznych Wydziału Artystycznego w Zielonej Górze.

Materiały promocyjne partnera

Szczotko i Żaczek przez kilka lat związani byli z zespołem Street of Sound, gdzie byli współtwórcami utworów. Wraz z SoS wystąpili w Konkursie Debiutów Opolskich. W tym czasie Zimniewicz był członkiem zespołu Palisounder.

Grupa tworzyła muzykę folkową z domieszką jazzu, muzyki klasycznej i irlandzkiej. W roku 2010 Szczotko wystąpił w finale programu muzycznego “Śpiewaj i walcz” transmitowanego przez TVP2. Żaczek i Zimniewicz zafascynowali muzyką kubańską współtworzyli zespół Latin Jumpers.

W styczniu 2013 roku muzycy połączyli swoje siły i kierunki muzyczne pod nazwą New Message. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia.

Obecnie muzyka New Message, to szeroko rozumiany pop z elementami world music. W przeciągu ostatniego roku zespół wiele koncertował w Polsce zdobywając serca fanów. Praca nad albumem owocowała wieloma wydarzeniami. Najważniejszym z nich było zaproszenie do współpracy Bartka Wilka (perkusja), który dołączył na stałe do składu. Do niedawna muzyk udzielał się w zespole Krzysztofa “Jary” Jaryczewskiego – Exces.

Największym motorem zespołu stała się przyjaźń, która pomogła połączyć cztery różne światy i spojrzenia na muzykę, czego efektem są znakomite kompozycje oparte na “zdyscyplinowanych” motywach i tematach muzycznych.

Wszystko to zawieszone jest w przestrzeni barw i starannie ułożonych partii instrumentalnych.

ZOBACZ TELEDYSK
NEW MESSAGE – TAM I Z POWROTEM

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » żyto rubin

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA