MUZOTAKTKonkursyZgłoś sięZagraj na Imielin Blues Festival – atrakcyjne nagrody czekają!

Zagraj na Imielin Blues Festival – atrakcyjne nagrody czekają!
Z

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Rusza rekrutacja wykonawców, chętnych do wzięcia udziału w konkursowej części tegorocznej edycji Imielin Blues Festival.

Na zgłoszenia zespołów lub solistów, organizatorzy czekają do 10 listopada. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz pamiątkowe statuetki.

REKLAMA

– Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej.

W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor Imielin Blues Festival i przewodniczący konkursowego jury.

Materiały promocyjne partnera

Spośród nadesłanych materiałów jurorzy wybiorą najciekawsze propozycje, które zostaną zakwalifikowane do II etapu konkursu. Po raz pierwszy w tym roku zgłoszenia można składać online wypełniając formularz.

II etap odbędzie się 19 listopada w Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. Początek koncertu w samo południe. Czas prezentacji „live” nie może przekroczyć 15 minut. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2500 złotych brutto. Laureaci drugiego miejsca – 1500, trzeciego – 1000 złotych. Ponadto najlepszy wykonawca zaprezentuje się przed publicznością podczas koncertu galowego.

Tegoroczny Imielin Blues Festival odbędzie się w dniach 19 – 20 listopada. To już siódma edycja tej imprezy, ale po raz pierwszy w Domu Kultury „Sokolnia” zagrają amerykańscy wykonawcy. Gwiazdą pierwszego dnia będzie duet Shaun Booker & Sean Carney (zwycięzca prestiżowego konkursu International Blues Challenge sprzed 9 lat)). Natomiast w niedzielę wystąpi przedstawiciel chicagowskiej sceny bluesowej – Khalif Wailin’ Walker.

Na scenie „Sokolni” nie zabraknie również polskich artystów. Ciekawie zapowiada się występ duetu Sebastian Riedel – Sylwester Kramek, czyli „ojców założycieli” zespołu Cree. Drugim reprezentantem krajowej sceny będzie formacja Limit Blues, której początki sięgają jeszcze lat osiemdziesiątych minionego wieku. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest wolny.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół na wesele Warszawa

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA