35. Piknik Country&Folk w Mrągowie [FOTORELACJA]

Piknik Country&Folk w Mrągowie
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

35. edycja Pikniku Country&Folk w Mrągowie przeszła do historii!

Piknik Country&Folk w Mrągowie od lat stanowi świetną rozrywkę nie tylko dla fanów muzyki country, ale także dla wszystkich entuzjastów dobrej zabawy.

Tegoroczna, 35. edycja festiwalu była wyjątkowa nie tylko na względu na jubileusz imprezy, ale również za sprawą podjętej podczas niej ważnej tematyki społecznej, jaką jest stwardnienie rozsiane.

35. edycja Pikniku Country&Folk w Mrągowie jak zwykle zgromadziła ogromną publiczność. Fani muzyki country i folk w czasie weekendowych koncertów bawili się przy dźwiękach muzyki polskich i zagranicznych gwiazd. Piątek, czyli pierwszy dzień Pikniku nie mógł się obyć bez słynnego szlagieru „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, autorstwa Cezarego Makiewicza. Oprócz tego zagrali m.in. Discountry, Droga na Ostrołękę oraz PowerGrass.

Szwedzka grupa Rednex dała wyjątkowo energetyczny występ, prezentując swoje największe przeboje w nowych aranżacjach muzycznych, porywając do tańca tłumy pod sceną. Największą gwiazdą wieczoru była polsko-łemkowsko-ukraińska grupa folkowa LemON, która w emocjonalnym występie zgrała takie hity jak „Jutro” czy „Będę z Tobą”.

Sobota upłynęła w pełni pod hasłem country. Na scenie pojawiły się prawdziwe legendy tego gatunku muzycznego, takie jak: Gang Marcela, Lonstar, Tomasz Szwed czy Bożena i Lech Makowieccy, którzy przy okazji świętowali 35. rocznicę ślubu. Jednak to koncert nominowanego do nagrody Grammy amerykańskiego zespołu Della Mae wzbudził największy entuzjazm. Panie rozgrzały publiczność przy swoich najlepszych hitach jak „Empire”, „Boston Town” czy „Black Bird”.

Ostatni dzień Pikniku w Mrągowie należał do rockmanów. Niedzielne koncerty pod hasłem „Niezależność” były zarazem poświęcone najczęstszej chorobie układu nerwowego – stwardnieniu rozsianemu. W ramach edukowania i szerzenia świadomości na temat SM, odbyła się także konferencja prasowa, na której prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Kotowicz oraz Tomasz Połeć Przewodniczący Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, omówili najważniejsze problemy dotyczące sytuacji pacjentów SM w Polsce.

Wieczorne koncerty poprowadzili znakomici artyści kabaretowi: Mariusz Kałamaga oraz Jacek Noch, których poczucie humoru rozbawiło całą widownie. Tego dnia nad jeziorem Czos pojawiły się zespoły Wilki oraz legendarne Voo Voo, a także Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz czy młode talenty – Gracjan Kalandyk i Damian Ukeje.

36. Piknik Country&Folk w Mrągowie odbędzie się za niecały rok! Organizatorzy już teraz zapowiadają, że na festiwalu pojawią się największe polskie oraz światowe gwiazdy muzyki country.

Piknik Country&Folk to międzynarodowy festiwal muzyki country, który od 1981 r. odbywa się corocznie, na przełomie lipca i sierpnia, w Amfiteatrze w Mrągowie. Ta największa impreza countrowo-folkowa w Polsce przyciąga tysiące fanów, a w jej trakcie mazurskie miasteczko odwiedza około 150 tys. turystów.

Na scenie występują zarówno rodzimi, jak i zagraniczni artyści i gwiazdy muzyki country, folk, rockabilly oraz bluegrass. Każdego roku, festiwalowi przyświeca idea niesienia pomocy potrzebującym oraz mówienia o rzeczach ważnych ze społecznego punktu widzenia. Tegoroczna edycja będzie o tyle wyjątkowa, że mrągowski Amfiteatr już po raz 35. zamieni się w europejską stolicę country.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół muzyczny Warszawa

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies


» ZOBACZ TAKŻE


» NIE PRZEGAP

loading...
PODZIEL SIĘ