Światowy Dzień Serca: Dawid Kwiatkowski i Patrycja Markowska

Dawid Kwiatkowski
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Światowy Dzień Serca coraz bliżej!

Już w niedzielę 18 września na warszawskim Podzamczu odbędą się Centralne Obchody Światowego Dnia Serca organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem: „Polacy mają Serce”. Rodzinny piknik o wielopokoleniowym charakterze rozpocznie się o godzinie 10.00!

Jak co roku wydarzenie łączy edukację i zabawę. W czterech arteriach tematycznych odwiedzający będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych: zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić poziom cukru i cholesterolu, obliczyć wskaźnik BMI, a także, jeśli wyniki będą tego wymagały, wykonać EKG czy echo serca.

To również wspaniała okazja do skonsultowania się ze specjalistami w zakresie zdrowej aktywności fizycznej oraz wzięcia udziału w licznych zajęciach fitness czy skorzystania z plenerowej siłowni w strefie sportowej.

Stres i zmęczenie zaburzają prawidłowy rytm serca, więc relaksacyjny klimat strefy chillout pozwoli na wyciszenie. Aromaterapia, akupresura i ciekawa lektura z namiotu prasowego umilą chwilę relaksu i zredukują stres.

Laboratorium Wirtualnego układu krążenia i interaktywne formy edukacji dostarczą dużą dawkę wrażeń całej rodzinie. I wreszcie zdrowe gotowanie – strefa kulinarna to wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko będzie można skosztować zdrowych przekąsek, ale też w rozmowie z dietetykiem dowiedzieć się, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe. Inspiracji dostarczy wyspa kulinarna, na której wykwalifikowany szef kuchni Tomasz Królikowski z CookUp Studio Kulinarne zaprezentuje magię zdrowego gotowania.

Badania, gotowanie, trening i relaks to nie wszystko, gdyż to scena główna będzie sercem wydarzenia. Prowadzący, Marzena Rogalska i Conrado Moreno przeprowadzą wiele ciekawych rozmów z ekspertami PTK i gośćmi specjalnymi: Jolantą Kwaśniewską – na temat konieczności badań profilaktycznych, Magdą Gessler, Krzysztofem Gojdziem – o zdrowej dla serca i urody diecie, Tamarą Arciuch, Bartkiem Kasprzykowskim – aktywnym wypoczynku rodziny oraz aktorami młodego pokolenia z polskich seriali, a także sportowcami i komentatorami sportowymi na temat zdrowego stylu życia.

Pokaz zumby rozgrzeje publiczność przed koncertem idola polskich nastolatków, Dawida Kwiatkowskiego, a rockowe brzmienie zespołu Horyzont zapewni odpowiedni nastrój przed koncertem Patrycji Markowskiej.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół muzyczny Warszawa

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!