Kapela Hanki Wójciak: Premiera klipu “Do syta”

Kapela Hanki Wójciak prezentuje klip do piosnki promującej płytę „Znachorka”.

Obraz kręcony w urokliwych zakątkach Krakowa, w gronie przyjaciół i fanów zespołu, niesie ze sobą proste przesłanie: Cieszmy się śpiewem, tańcem, drugim człowiekiem i światem, póki jesteśmy jego częścią! Śmierć.

Dobrze wie, jaka jest jej rola. Pełni ją od zarania dziejów. Zdaje sobie sprawę, że zazwyczaj jest nieproszonym gościem. Że przychodzi za wcześnie i nie w porę. Wie, że wywołuje największy strach, dosłownie mrozi krew w żyłach.

W utworze Do syta nie poucza ona, nie moralizuje, nie straszy wieczną karą, po prostu przypomina o sobie i wzywa, żeby czasem prędzej obudzić się do życia w radości, póki mamy na to czas – mówi Hanka Wójciak, liderka zespołu, autorka piosenki i koncepcji obrazu – Utwór jest taneczny, a powstały klip pełen życia, koloru i radości. Nakręcone osoby to nasi słuchacze, członkowie Kapeli, przyjaciele w różnym wieku.

Obraz został zrealizowany przez Mateusza Jazowskiego i Łukasza Niemca (Cutsense), warsztaty na trawie poprowadziła Anna Ostafil (Wyspa Sensu), a inspiracją do wspólnej zabawy było zajęcia z Anną Demarczyk (Jalla! Odzyskaj ciało).

Kapela Hanki Wójciak koncertuje w pełnym składzie od pięciu lat. W 2014 roku nakładem Radia Kraków ukazała się debiutancka płyta „Znachorka”. Początkiem czerwca b.r. album ukazał się w wersji specjalnej, w odmienionej szacie graficznej i z dwoma bonus trackami.

Wydanie specjalne stało się okazją do stworzenia kilku obrazów promujących debiutancki materiał. Jeszcze w tym roku ukażą się klipy do piosenki „Ptaszyna” oraz „Śwarna”.

„To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Gorąco polecam posłuchać w całości. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach” – powiedział o materiale Muniek Staszczyk.

Przypomnijmy również, że Kapela Hanki Wójciak bierze udział w Festiwalu Supportów organizowanym w ramach Hej Fest. Już w najbliższą sobotę – 10 września od 17:30 do 21:00 będzie można wesprzeć Kapelę w walce o finał, czyli o minimum 20 tys na nagranie nowej płyty i klipów.

ZOBACZ TELEDYSK
KAPELA HANKI WÓJCIAK – DO SYTA

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół muzyczny Warszawa