MUZOTAKTDebiutyCRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes!

CRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes!
C

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

“WAYS TO FAKE IT” debiutancki singiel CRX, grupy założonej przez gitarzystę The Strokes – Nicka Valensi!

Płyta “New Skin” ukaże sie 21 października! CRX, zespół założony przez Nicka Valensi, gitarzystę grupy The Strokes, debiutuje singlem „Ways To Fakee It”. Utwór stanowi jednocześnie zapowiedź ich pierwszej płyty – „New Skin”, której premiera zaplanowana jest na 28 października nakładem Columbia Records.

REKLAMA

The Strokes relatywnie rzadko grywali na żywo, stąd Nick Valensi zaczął poszukiwać innego sposobu na realizację własnej potrzeby występów live.

„Pragnąłem występować przed publicznością, wrócić do robienia rzeczy w prostszy sposób. Doszło to do momentu, w którym zatęskniłem za występami na scenie w klubach.” – tak wyjaśnia Nick powód powołania CRX.

Materiały promocyjne partnera

Ubiegłego lata zaczął nagrywać demo utworów na laptopie. W trakcie dalszych prac, do współpracy zaprosił kilku zaufanych przyjaciół. Tak ukształtował się skład zespołu CRX, w którym poza Valensi (wokal i gitara), znaleźli się również: Richie James Follin (klawisze), Ralph Alexander (perkusja), Jon Safley (gitara basowa) oraz Darian Zahedi (gitara). Wspólnie skomponowali połowę z 10 utworów, które ostatecznie znalazło się na albumie “New Skin”.

Valensi poprosił Josha Homme (Queens of the Stone Age) o opinie na temat nagranych demówek i polecenie producenta. Szybko okazało się jednak, że najlepszą kandydaturą jest sam Homme i ostatecznie nagranie płyty odbyło się w jego studio – Pink Duck Studios w Burbank, a zmiksował ją Andrew Scheps (Johnny Cash, Green Day, Red Hot Chili Peppers, Adele).

Płytą „New Skin”, CRX odkrywa nowe, urozmaicone brzmienia, czego przykładem jest właśnie singiel “Ways To Fake It”. Jest on odzwierciedleniem pasji Valensiego do popu lat 70. i tzw. nowej fali lat 80.

POSŁUCHAJ SINGLA
CRX – WAYS TO FAKE IT

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » immunoterapia

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • CRX
REKLAMA