Amarok powraca po 12 latach przerwy!

Amarok
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Dwanaście lat milczenia “niczym jeden z ojców pustyni” – Amarok powraca po 12 latach przerwy!

Po tak długiej przerwie, do życia wraca art-rockowy polski projekt muzyczny Amarok. Fani z kręgów rocka progresywnego mogą wrócić pamięcią do trzech wydawnictw płytowych tego projektu z lat 2001-2004: debiut “Amarok”, “Neo Way” czy “Metanoia”, w których udział wzięli znakomici goście m.in Colin Bass (Camel) czy Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul), a także wielu cenionych polskich instrumentalistów.

Od 2003 roku projekt Amarok tworzy sam lub w towarzystwie innych muzyków Michał Wojtas – multiinstrumentalista, wokalista i producent, współtwórca takich zespołów jak Uniqplan, Catster czy Casma. Muzyk potwierdza, że rejestracja materiału na nową, czwartą płytę Amarok rozpocznie się jesienią 2016 roku.

„To był czas podróży – tej międzypokoleniowej. Czas przemiany wewnętrznej. Czas odnalezienia samodzielnej drogi” – opisuje piętnastolecie swojej działalności muzycznej Michał “Amarok” Wojtas

– ”Dojrzałem do tego, by być sobą i tworzyć w oparciu o to, co sam obserwuję. Przez ostatnie lata zajmowałem się muzyką różnych gatunków, współpracując z wieloma artystami. Jednak teraz, bardziej niż kiedykolwiek, czuję, że Amarok znów mnie woła”.

Kontynuacja Amaroka ma stylistycznie połączyć elementy różnych gatunków muzycznych. Będzie można usłyszeć wiele różnych instrumentów, z charakterystyczną dla poprzednich albumów obecnością gitary, a także nowym wątkiem, którym będzie wokal autora. Podobnie jak bywało w historii do współpracy zaproszeni zostaną niebanalni muzyczni goście.

“Kilkanaście lat temu, przygotowując się do nagrania albumu “Metanoia”, kiedy poprosiłem właściciela warszawskiego studia Serakos – Roberta Srzednickiego o pomoc w znalezieniu odpowiedniego wokalisty, usłyszałem utwory nieznanego mi jeszcze, nowo powstałego zespołu Riverside.

Od razu wiedziałem, że głos Mariusza będzie idealnie pasował do Amaroka”- wspomina Michał – “ Dziś Riverside jest rozpoznawalny i ceniony na całym świecie. Po latach chciałbym ponownie zaprosić do współpracy Mariusza. Niewykluczone, że znów dojdzie do naszego spotkania w studio… “.

W odróżnieniu od wcześniejszej formy działalności projektu, tym razem Amarok ma wykonywać muzykę na żywo i przygotowuje się do koncertów.

https://www.youtube.com/watch?v=64CQy5UiMiI

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » immunoterapia