Arek Kłusowski: Zobacz nowy klip “Koniec” (ft. Tabb)!

Po dobrym przyjęciu piosenki “Na Niby”, Arkiem Kłusowskim zainteresował się najlepszy obecnie producent muzyczny w Polsce – TABB. Dzięki tej współpracy doszło do powstania piosenki “Koniec”.

“Historia piosenki “Koniec” to trochę szczęśliwy traf – coś co kocham w muzyce najbardziej. Skomponowałem i wyprodukowałem szkic tej piosenki nie myśląc podczas pracy o żadnym konkretnym wokaliście.

Po prostu komponowałem zupełnie swobodnie, nie pilnując się i nie planując nic konkretnego. Ale kiedy skończyłem, od razu wiedziałem kto powinien ten utwór zaśpiewać! Nagranie z Arkiem tylko potwierdziło ten wybór – momentalnie poczułem ścisłą symbiozę między muzyką, tekstem Arka i jego wykonaniem.

Taki brak wątpliwości to stan do którego zawsze dążę, stan idealny, pozwalający nam, twórcom, na pełną swobodę i radość z tworzenia. “Koniec” to piosenka z pogranicza alternatywy i popu a Arek nadał jej unikalny, niebanalny charakter. A dlaczego szczęśliwy traf? Dlatego, że gdybym tę piosenkę napisał pół roku wcześniej na pewno nie trafiłaby do Arka, bo – mówiąc kolokwialnie – “nie miałem go w głowie”, nie znałem bliżej ani jego samego ani jego unikatowego głosu.

Wszystko wydarzyło się w odpowiednim czasie w otoczeniu odpowiednich ludzi i mam nadzieję, że zaowocuje czymś dużym” – mówi TABB

“Utwór “Koniec” opowiada o tym, że w każdym momencie życia możemy wywrócić cały świat do góry nogami i rozpocząć szczęśliwą egzystencję na własnych zasadach. Ludzie bardzo często tkwią w toksycznych środowiskach czy relacjach, ponieważ są już do tego przyzwyczajeni, boją się zmian i sytuacji w której nagle stracą stałą harmonię i poczucie bezpieczeństwa..

Niestety często nie mają wyobraźni i nie wiedzą, że to może być dla nich najlepsza decyzja, jakąkolwiek podjęli”- to słowa Arka Kłusowskiego.

Premiera albumu „Mimowolnie“ planowana jest na koniec 2016 roku. Jest to zapis bardzo osobistych doświadczeń młodego wokalisty, co nadaje płycie intymnego charakteru:

“Nigdy nie interesowało mnie, by opowiadać o swoim życiu w plotkarskich portalach i kolorowych gazetach. Wolę mówić o sobie muzyką, którą tworzę” – przyznaje Arek.

“Ta płyta, to zbiór historii, które łączą się w jedną całość. Wszystkie utwory opowiadają o tym, co działo się w moim życiu przez dwa ostatnie lata. Ten album ma swój wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Dla mnie jest jak książka, po którą – mam nadzieję – wiele osób zechce sięgnąć”

Michał Wasilewski z kolei zadbał, o to aby album był wyprodukowany na najwyższym, światowym poziomie. Wykorzystał w pracy swoje doświadczenia związane do tej pory głównie z elektronicznym brzmieniem, sprawiając, że jest to ambitny materiał, który z pewnością trafi również w gustach wymagających oraz wrażliwych słuchaczy.

ZOBACZ TELEDYSK
AREK KŁUSOWSKI – KONIEC

Tekst piosenki
Arek Kłusowski – Koniec

W tych krótkich prostych słowach
Wyrażam cała wdzięczność
A ty znów uparcie skreślasz mnie
(Zmienia się nagle sens
A rozwiązań brak)

Obdarci z przyzwyczajeń
Wkraczamy gdzieś w nieznane
A ty znów utrudniasz gest
(Czuje że może być inaczej)

Nadal bym chciał zrozumieć świat
Jest mi taki obcy
Nadal bym chciał zbudować nas
Zrobić to od podstaw
Na jeden moment wstrzymajmy koniec
Stwórzmy resztę bez pośpiechu
Na jeden moment zamieńmy role
Stańmy równi wobec siebie

Zaczynam wciąż od nowa
Przypadkiem zdarzam się
A ty znów spowalniasz każdy ruch
(Zmienia się nagle sens
A rozwiązań brak)

Bywam niejednomyślny
Niezgodny z cała resztą
A ty chcesz bym ciągle zmieniał się
(Czuje że może być inaczej)

Nadal bym chciał zrozumieć świat
Jest mi taki obcy
Nadal bym chciał zbudować nas
Zrobić to od podstaw
Na jeden moment wstrzymajmy koniec
Stwórzmy resztę bez pośpiechu
Na jeden moment zamieńmy role
Stańmy równi wobec siebie

BIOGRAFIA AREK KŁUSOWSKI

Arek Kłusowski
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Arek Kłusowski – wokalista pochodzący z Rzeszowa. Szerszej publiczności dał się poznać w III edycji The Voice of Poland, gdzie zachwycił jurorów swoją specyficzną barwą głosu i dotarł do finału. Jest absolwentem rzeszowskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica – klasa śpiewu solowego. Pomimo młodego wieku prezentuje bardzo dojrzałe podejście zarówno do kompozycji, jak i tekstów.

Na swoim koncie ma występy w kraju oraz za granicą. Jest laureatem kilku międzynarodowych festiwali takich jak, m.in. Eurosong i Calzoni del Mondo we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii. Wystąpił gościnnie na płycie obok takich artystów jak Kazik, Maria Sadowska, Natalia Sikora w projekcie polskich interpretacji utworów Tom’a Waits’a.

Arek spełnia się artystycznie również w teatrze. Od ponad roku występuje w jednej z głównych ról w spektaklu “Cohen Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii, podczas którego śpiewa na jednej scenie z Piotrem Machalica czy Krzysztofem Draczem. Brał także udział jako gość specjalny w spektaklach z piosenkami Edwarda Stachury w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Na co dzień mieszka w Warszawie, jednak jest bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, gdzie jako kierownik Rzeszowskiej Grupy Artystycznej organizował wiele wydarzeń kulturalnych.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » immunoterapia