Grupa Roxette wystąpiła w Warszawie. Fani podnieśli w górę serca! (ZDJĘCIA)

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Duet Roxette wystąpił 22 czerwca br. w Warszawie na Torwarze. I choć to trzeci pełny koncert Roxette w Polsce, to emocje są tak wielkie, jakby to był czas trasy “Join the Joyride! World Tour 1991/92” –  kiedy to grupa była mega popularna i rozchwytywana przez media na całym świecie…  Polska czekała i marzyła o ich występie w kraju od lat! 29 października 1991 roku planowano koncert w Warszawie oraz 31 października 1991 roku w Katowicach – do dziś nie wiadomo, czemu je odwołano!

Polskie Serca Dla Roxette
Polskie Serca Dla Roxette

Fani jednak nie zawiedli – z tej oto okazji przygotowali specjalną akcję, bowiem podnieśli w górę serca podczas przeboju “Listen to your heart”!

W poniedziałkowy wieczór (22 czerwca) na Torwarze wystąpiła grupa Roxette w ramach trasy z okazji swojego 30-lecia, który formalnie jako okrągły jubileusz wypadnie w 2016 r.

Grupa swoje show rozpoczęła od popularnego przeboju z 1994 roku “Sleeping in my car” – cały Torwar krzyczy i podśpiewuje refren, zespół nie przerywając zaczyna grać kolejny wielki hit “The Big L.” – tuż po nim Per Gessle wita się z polską publicznością wspominając m. in. poprzedni występ Roxette w Polsce i rozpoczyna skoczne “Stars” z albumu “Have a nice day” (1999).

Polscy fani gorąco przyjęli zespół i wraz z Roxette wyśpiewują wszystkie największe hity.

Moment, w którym czas naprawdę się zatrzymał następuje, gdy Per Gessle z gitarą akustyczną razem z Marie Fredriksson zaczynają grać wielki hit “Speending my time” – fani hucznie śpiewają refren. Zaraz po tym zespół serfuje nam kolejną balladę, liryczne “Crash! Boom! Bang!”. Następnie Roxette zmienia styl na mocne gitarowe granie – słyszymy “Crush on you” oraz radiowy hit z 2011 roku “She’s Got Nothing On (But the Radio)” przy, których lider Per Gessle skacze, biega z gitarą elektryczną po całej scenie.

Następnie przy piosence “The Heart Shaped Sea” w górę wędrują biało-czerwone serca wycięte z papieru. Dalej w akcencie akustycznym na scenie pozostaje tylko Marie Fredriksson wraz z chórzystką Dea Norberg, która zasiada przy elektro-akustycznym pianinie Rhodes i wspólnie wykonują piosenki “Watercolours in the Rain” oraz “Paint”.

W drugiej połowie show Roxette następuje lawina super przebojów – “Fading Like a Flower (Every Time You Leave)”, a następnie po nim “How Do You Do!” – grupki dziewczyn stojące pod sceną z ramionami wokół siebie, kołyszące się i śpiewające “It Must Have Been Love”, szalone tańce przy “Dressed for Success”, “Dangerous”. Gitarzysta Christoffer Lundquist podczas przedstawiania zespołu – i tuż przed wykonaniem legendarnego “Joyride” gra motyw z bajki “Pszczółka Maja”.

Na bis Roxette serfuje nam dwa najbardziej znane hity – balladę “Listen to your heart”, przy której blisko 7 tysięcy fanów po raz drugi podnosi w górę wycięte z papieru białe i czerwone serca. Na pożegnanie słyszymy słynne “The Look”, który przyniósł zespołowi światowy rozgłos i karierę… Na koniec Per Gessle podnosi polska flagę komentując “Fantastyczny wieczór!“, “Do zobaczenia“.

Polskie Serca Dla Roxette
Polskie Serca Dla Roxette

Każda piosenka przywróciła wspomnienia z lat 90′ – szkolne dyskoteki, taniec, nocowanie u znajomych, najlepsi przyjaciele, zauroczenia i zawody miłosne – tak wspominają fani poniedziałkowy występ Roxette na Torwarze!

Minęło 25 lat od przełomowego singla Roxette „TheLook”, który zdobył pozycję #1 na Billboard Singles Chart (marzec 1989). „Listen To Your Heart”, „It Must Have Been Love” i „Joyride” również zdobyły pozycje #1 w USA, dzięki czemu Roxette stało się jednym z największych zespołów popowych naszych czasów.

„To wspaniałe, że możemy powrócić na europejskie sceny. Odzew jaki otrzymujemy od naszej publiczności przez te wszystkie lata jest niesamowity i nie możemy się doczekać, aby ponownie spotkać się z fanami. Czekamy na Was w Europie!” – komentuje Roxette.

ZDJĘCIA Z KONCERTU ROXETTE W WARSZAWIE

Roxette zagrali w Warszawie:

“Sleeping in My Car”
“The Big L.”
“Stars”
“Spending My Time”
“Crash! Boom! Bang!”
“Crush on You”
“She’s Got Nothing On (But the Radio)”
“The Heart Shaped Sea”
“Watercolours in the Rain” / “Paint”
“Fading Like a Flower (Every Time You Leave)”
“How Do You Do!”
“It Must Have Been Love”
“Dressed for Success”
“Dangerous”
“Joyride”

Bis:
“Listen to Your Heart”
“The Look”

ROXETTE_INFO_616X703_Photo

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!