Eurowizja 2017: Mamy pierwszą propozycję od Percival Schuttenbach!

Percival Schuttenbach / Eurowizja 2017

Polska folk-metalowa formacja Percival Schuttenbach opublikowała nowy utwór zapowiadający album “Strzyga”. Co zaskakujące, numer zatytułowany “Rodzanice” powstał z myślą o eliminacjach do Eurowizji.

– Ten utwór ma ciekawą historię, bo pierwotnie skomponowany został przez nas na eliminacje do konkursu Eurowizji – opowiadają muzycy.

– Z eliminacji nic nie wyszło i nie mieliśmy szansy zaprezentować tego utworu światu, nie ukazał się on też dotąd na żadnym pełnym, oficjalnym wydawnictwie.

Jak wskazuje tytuł, piosenka opowiada o Rodzanicach, trzech paniach, które wyznaczają przy narodzeniu nasz los. W warstwie muzycznej utwór nawiązuje do folku ze względu na swój rytm 7/4, które często występuje zwłaszcza na południu Słowiańszczyzny.

Do utworu powstał teledysk zrealizowany przez sprawdzoną już ekipę Pascal Production. Zdjęcia powstały w starym i bardzo klimatycznym spichlerzu położonym na terenie wrocławskiego Portu Miejskiego.

– Ten klip nie nawiązuje do treści utworu właściwie wcale, występujemy w nim po prostu jako zespół – opowiadają artyści.

– Nakręciliśmy go w bardzo pięknym i klimatycznym miejscu – starym młynie we Wrocławiu.

Z efektem można zapoznać się poniżej.

Album “Strzyga” ukaże się 7 października. Dzieło można zaklasyfikować do kategorii “The Best Of”, bo znajdą się na nim m.in. nagrania, które najwierniejsi fani grupy dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów.

Oto tracklista:
“Marysia”
“Rodzanice”
“Pocałunek”
“Alhambra”
“Lazare”
“Buba”
“Gdy Rozum Śpi”
“Aziareczka”
“Pani Pana”
“Miesiac”
“Sargon”
“Sokol mi leta vysoko”
“Rosa” (Outro)
“Wóda zryje banie” (Bonus)

– W związku z premierą albumu “Strzyga”, przygotowaliśmy specjalną trasę promującą, którą rozpoczniemy w klubie Proxima w Warszawie 8 października – zachęca zespół. – Potem zagramy kolejno w: Zabrzu, Wrocławiu, Opolu, Elblągu, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi i Bielsku-Białej.

Bardzo serdecznie zapraszamy! Oprócz utworów z najnowszego albumu pojawi się moc niespodzianek, począwszy od scenografii i charakteryzacji, a na specjalnie przygotowanych bonusach muzycznych kończąc. Na pewno będzie to niepowtarzalna trasa w naszej historii, która bardzo mocno będzie również nawiązywać do gry “Wiedźmin”, dlatego zachęcamy do pojawienia się na koncertach.

W skład progresywno-folk-metalowej formacji wchodzą Mikołaj Rybacki, Katarzyna Bromirska, Joanna Lacher, Andrzej Mikityn, Christina Bogdanova i Marcin “Froncek” Frąckowiak. Proponują rockowe granie z elementami folku, muzyki klasycznej, elektroniki i wszystkiego, co tylko spodoba się muzykom.

POSŁUCHAJ SINGLA
PERCIVAL SCHUTTENBACH – RODZANICE

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » zespół na wesele