James Horner – “Collage” już w sklepach!

James Horner
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

James Horner zginął tragicznie 22 czerwca 2015 r. Miał 61 lat.

Pozostawił po sobie muzykę, która należy do najbardziej cenionej i uwielbianej w całej historii kina. „Collage” to ostatnie ukończone dzieło kompozytora – dwukrotnego zdobywcy Oscara, nagrane pod jego bezpośrednim nadzorem tuż przed tragiczną śmiercią.

„Collage” czyli koncert na cztery waltornie i orkiestrę, z charakterystyczną dla Hornera wielobarwną instrumentacją i bogactwem linii melodycznych, nagrany został przez London Philharmonic Orchestra pod batutą Jaime Martina.

Na albumie znalazły się także dwa premierowe nagrania utworów – Kitty Hawk i Conquest of the Air, nagrane przez Royal Liverpool Philharmonic z Davidem Arnoldem w roli dyrygenta – oraz nowe rejestracje najbardziej znanych tematów filmowych Hornera, z filmów takich jak : Obcy – decydujące starcie, Wichry namiętności, Iris i Wolf Totem.

W nagraniu albumu udział wzięło norweskie rodzeństwo Mari i Hakona Samuelsenów, które pracowało z Jamesem Hornerem przez wiele lat m.in. przy jego poprzednim albumie z koncertem podwójnym „Pas de Deux”.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » panele podłogowe