Szymon Chodyniecki: “Cicho” Przebojem Lata 2016 MUZOTAKT!

Szymon Chodyniecki
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Czytelnicy MUZOTAKT wybrali tegoroczny Przebój Lata, czyli najgorętszy utwór ostatnich miesięcy! Szymon Chodyniecki zwyciężył w konkursie “Przebój Lata 2016”!

25 września br. zakończyło się głosowanie na Najlepszy Hit Lata 2016. Statuetka wędruje do Szymona Chodynieckiego!

Szymon Chodyniecki działalność artystyczną rozpoczął w 2006 roku w zespole Immortal Midnight, który założył wraz ze szkolnym kolegą. W 2009 roku został współzałożycielem formacji South Blunt System (SBS).

Debiutancki album grupy, zatytułowany “I’m Seeing” ukazał się w 2013 roku nakładem wytwórni muzycznej Urban Rec. W międzyczasie grupa została rozwiązana, natomiast Chodyniecki rozpoczął solową działalność artystyczną posługując się pseudonimem South Blunt System.

Drugi album zespołu pt. Potęga w czynie trafił do sprzedaży 25 marca 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej My Music. Rok później muzyk zrezygnował z pseudonimu, a także związał się Sony Music Entertainment Poland.

17 czerwca 2015 roku ukazał się pierwszy singel sygnowanym nazwiskiem muzyka zatytułowany „Sam na sam”. Także w 2015 roku nagrał singel – „Sin Usar Palabras / Bez słów” razem z Lodovicą Comello, włoską aktorką i piosenkarką, znaną m.in. z występu w serialu telewizyjnym Violetta.

Mało kto ma talent do tworzenia tak chwytliwych melodii jak Szymon Chodyniecki.

Debiutanckiemu singlowi „Sam na sam” towarzyszy emocjonalny teledysk. Ma zaledwie dwadzieścia dwa lata, sam pisze, komponuje i produkuje. Jest multiinstrumentalistą – gra na wiolonczeli, gitarze, fortepianie i perkusji.

Dzięki działalności w zespole South Blunt System zdobył serca Internautów i prawie trzydzieści milionów wyświetleń w serwisach streamingowych. Największą popularność przyniósł mu kawałek „Była chłodna”.

„Sam na sam” to solowa odsłona wokalisty. Chodyniecki prezentuje się fanom od nieznanej dotąd strony a nowym utworem z pewnością powtórzy sukces poprzednich, które napisał. Zarówno muzyka jak i tekst piosenki są autorstwa Szymona.

Dzięki temu singlowi artysta trafia do głównego nurtu polskiej sceny muzycznej. Stał się dojrzałym muzykiem gotowym do podbicia rozgłośni radiowych i najważniejszych list przebojów.

Szymon Chodyniecki

7 października ukaże się debiutancka solowa płyta Szymon Chodynieckiego pt. “Przeciwności”, wokalisty, który trzeba przyznać w ostatnich miesiącach rozszalał się na listach przebojów.

Z przepastnego i wciąż rosnącego zbioru szkiców Szymon wyselekcjonował kilkanaście najlepszych, które złożyły się na jego nadchodzący, debiutancki, autorski album.

Prace nad materiałem  trwały wiele miesięcy w różnych studiach – zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie Chodyniecki zaprezentował słuchaczom swoje nowe oblicze dzięki przebojowym singlom.

Chociaż każdy ukazywał go w innej odsłonie, to wszystkie mogą się pochwalić milionowymi wyświetleniami na YouTube.

Emocjonalny pop „Sam na sam” to jego największy, „platynowy” hit. A obok nich – nowoczesny, pełen werwy „Drogowskaz”, optymistyczno-taneczny „Z całych sił” i kameralno-liryczna impresja „Cicho”.

Ale pod względem przebojowości album Chodynieckiego to prawdziwe kłopoty bogactwa. Są tu potencjalne szlagiery w stylu r&b „Pokaż mi”, akustyczne ballady „Chcę być” czy ostrzejsze rockowe numery „Kod na sen”.

Tracklista:

1. Wyłącz stres
2. Pokaż mi
3. Kod na sen
4. Modle się
5. Sam na sam (Radio Edit)
6. Jesteśmy tacy mali
7. Wszystko co mogę
8. Drogowskaz
9. Cicho
10. Przeciwności
11. Z całych sił
12. Chce być

Szymonowi bardzo gratulujemy i życzymy więcej sukcesów muzycznych, a czytelnikom MUZOTAKT dziękujemy za udział w głosowaniu.

POSŁUCHAJ SINGLA
SZYMON CHODYNIECKI – CICHO

NAJNOWSZY SINGIEL SZYMONA CHODYNIECKIEGO
WYŁĄCZ STRES

POSŁUCHAJ SINGLA, KTÓRY MA JUŻ PRAWIE 15 MLN ODSŁON NA YOUTUBIE
SZYMON CHODYNIECKI – SAM NA SAM

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » panele na podłoge

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!