Empire of the Sun z pomocą muzyka Fleetwood Mac

Empire of the Sun
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Klimat Fleetwood Mac można usłyszeć w nowej piosence Empire of the Sun, co australijski zespół zawdzięcza gościnnemu udziałowi gitarzysty Lindseya Buckinghama.

Lindsey Buckingham, znany z Fleetwood Mac właśnie, pojawił się w utworze “To Her Door”. Nagrania można posłuchać poniżej.

– Kiedy masz tę niezaprzeczalną, magiczną aurę doktora Buckinghama, wszystko kwietnie – mówi połowa duetu, Luke Steele. – Jamowaliśmy, jakbyśmy byli w liceum. Z miejsca się zrozumieliśmy.

“To Her Door” poprzedza album “Two Vines”, który elektroniczny duet wyda 28 października 2016 roku. Piosenki nagrywano na Hawajach i w Los Angeles. W produkcji muzyków wspomógł Peter Mayes (Sia, The Killers). Luke Steele i Nick Littlemore do współpracy zaprosili nie tylko gitarzystę Fleetwood Mac, Lindseya Buckinghama, ale również gitarzystkę Wendy Melvoin, doskonale znaną z akompaniującego Prince’owi zespołu Revolution.

Poza tym Australijczyków wspomogli także pianista Henry Hey i basista Tim Lefebvre, obaj nagrywali z Davidem Bowiem jego ostatni album “Blackstar”.

Tracklista “Two Vines”:
“Before”
“High And Low”
“Two Vines”
“Friends”
“There’s No Need”
“Way To Go”
“Ride”
“Digital Life”
“First Crush”
“ZZZ”
“To Her Door”
“Keystone”
“Lend Me Some Light”
“Welcome To My Life”
“Walking On A Dream”

Australijczycy zadebiutowali w październiku 2008 roku albumem “Walking on a Dream”, który w USA pokrył się podwójną platyną. Z płyty pochodzą single “Walking on a Dream”, “We Are the People” i “Without You”. Druga płyta duetu z Sydney to “Ice On The Dune” z czerwca 2013 roku.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » panele na podłoge