Cugowscy na jednej płycie premierowo. Nowy album “Zaklęty krąg”!

Cugowscy
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Dwa lata temu, świętując jubileusz czterdziestolecia, Budka Suflera żegnała się ze swoją publicznością.

I to właśnie w tamtym czasie, gdy wśród gości wspierających rockowych weteranów podczas pożegnalnej, jubileuszowej trasy pojawili się także Piotr i Wojtek Cugowski, narodził się pomysł szerszej współpracy synów z ojcem, Krzysztofem Cugowskim.

Dziś na półki sklepowe trafił album „Zaklęty krąg”, który jest efektem tej współpracy. Trzon zespołu towarzyszącego stanowią znani z zespołu Bracia: gitarzysta Jarosław Chilkiewicz, basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus, których na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wspomagał pełniący obowiązki współproducenta płyty Marcin Trojanowicz.

W utworach „Mercedes Blue” i „Weź moją duszę” zespół wspiera sekcja dęta Mariusza Mielczarka. Rozpisaniem partytur zajął się Wojtek Olszak.

W utworach „Wszyscy na jednego” i „Mam to dla ciebie” można usłyszeć organy Hammonda w wykonaniu Tomasza Zienia, zaś w kończącej album kompozycji „Spragnieni” pojawił się również kwartet smyczkowy The Summer String Quartet. Do tego, w finale wspomnianej kompozycji słyszymy wyjątkowe solo gościa specjalnego czyli samego Michała Urbaniaka.

Głównymi autorami tekstów na płytę są znani już ze współpracy z Braćmi Jerzy Szela Stankiewicz i Wojciech Byrski. Jeden tekst na płytę dostarczył także Adam Sikorski, autor który przed laty napisał dla Budki Suflera tak niezapomniane teksty jak „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” czy „Jest taki samotny dom”.

W napisanym przez niego utworze „Znów pora w drogę”, można także usłyszeć głos jeszcze jednego członka rodziny, Krzysztofa Cugowskiego Jr. Zaklęty krąg to bardzo różnorodna płyta. Nie brak tu hardrockowych riffów, z których słyną Bracia, nie brak też rhythm’n’bluesowych i bluesowych fascynacji nestora tego muzycznego rodu.

Dodając do tego szczyptę przebojowości, można śmiało przewidywać, że będzie to jedna z najciekawszych i najważniejszych płyt 2016 roku.

ZOBACZ TELEDYSK
CUGOWSCY – ZAKLĘTY KRĄG

Tekst piosenki
Cugowscy – Zaklęty krąg

Nie przepraszaj mnie za nic
Więcej nie wybaczaj
Na sumieniu pełno ran
Od nieswoich win

Zaklęty krąg
Rysuję znów
Biegnę donikąd
Śladem moich stóp

Zaklęty krąg
Zakreślam wciąż
Tak jak przede mną
Po mnie będzie ktoś
Jak ty…

Nie obrażam się na świat
Zła nie chowam w sobie
Nie rozliczam przeszłych dat
Tam nie zmienię nic

Zaklęty krąg
Rysuję znów
Biegnę donikąd
Śladem moich stóp

Zaklęty krąg
Zakreślam wciąż
Tak jak przede mną
Po mnie będzie ktoś
Jak ty…

I na końcu szarym
Zostajemy sami
Z rachunkami krzywd i pięknych chwil
Każda prawda z nami bawi się słowami
Których w sobie nie ma po co kryć

Zaklęty krąg
Rysuję znów
Biegnę donikąd
Śladem moich stóp

Zaklęty krąg
Zakreślam wciąż
Tak jak przede mną
Po mnie będzie ktoś
Jak ty…

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Panele podłogowe