Hunter z nową płytą w trasie koncertowej

Hunter
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Jeszcze tej jesieni ukaże się nowy album polskiej metalowej kapeli Hunter. Zespół zapowiedział już serię koncertów, na których promować będzie materiał.

Longplay otrzymał tytuł “NieWolnOść” i trafi do rąk fanów pod koniec października. Utwory z krążka, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczy wielu słuchaczy.

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce, mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii. Zapowiedź krążka oraz numeru tytułowego można posłuchać poniżej.

Podczas nadchodzących koncertów będzie jednak można usłyszeć nie tylko premierowe utwory, ale także przekrój poprzednich płyt. Całość dopełni oprawa scenograficzno-oświetleniowa.

Oto harmonogram ogłoszonych koncertów:
21 października – Rzeszów, Pod Palmą
22 października – Krosno, Rock Klub Iron
23 października – Lublin, Graffiti
27 października – Bielsko-Biała, CK Wiatrak
28 października – Zabrze, CK Wiatrak
29 października – Kraków, Kwadrat
30 października – Wrocław, Stary Klasztor
11 listopada – Poznań, Blue Note

Hunter powstał w latach 80. w Szczytnie na Mazurach, z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła “Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza “Brooza” Sławińskiego. Do 2013 roku zespół wydał sześć, odmiennych stylistycznie, albumów studyjnych. Ostatnim z nich jest “Imperium”, który ujrzał światło dzienne w 2013 roku, debiutując na 1. miejscu zestawienia OLiS.

Formacja Hunter była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka, a także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach magazynów branżowych “Gitara i Bas”, “Teraz Rock” i “Magazyn Gitarzysta”.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Panele podłogowe