Dance on Glass – trasa koncertowa w nowym składzie!

Dance on Glass
fot. Krzysztof Kadis (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Dance on Glass – trasa koncertowa w nowym składzie!

Popularny na scenie gotyckiej i nie tylko w kraju i zagranicą, zespół Dance on Glass rusza w jesienną trasę koncertową. Zespół odwiedzi Warszawę, Zabrze, Chorzów, Częstochowę, Ostrów Wielkopolski i Łódź.

Dance on Glass to niegdyś polsko-brytyjski zespół, w którego oryginalnym składzie grali muzycy związani z zespołami uważanymi za legendy rocka (New Model Army, Fields of the Nephilim, Blyth Power) wraz z byłą wokalistką popularnego polskiego zespołu gotyckiego, Batalion d’Amour.

Obecnie grupę tworzą: Ania Gahan (ex-Batalion d’Amour) – wokal, Andrzej Żelaśkiewicz (ex-Mariana Makuli, obecnie Tom Sawyer) – gitara, Tomasz ‘Szopen’ Jagiełowicz (ex-Oberschlesien) – klawisze oraz muzycy na co dzień związani z metalowym Absynth – perkusista Grzegorz Korbel i basista Kajetan Daszkiewicz.

Nowy skład Dance on Glass stworzył całkiem nowe muzyczne oblicze zespołu, dodając mu metalowej energii, elektronicznych smaczków, świeżości i nowoczesności, zachowując przy tym oryginalny styl zespołu, bazujący pomiędzy rockiem a elementami muzyki dark/gothic.

Wokalistka zespołu, Ania Gahan, zdradza szczegóły dotyczące jesiennej trasy zespołu: “Odwiedzimy sześć miast i zagramy z naszymi przyjaciółmi z zespołów XIII Stoleti, Moonlight i Ankh. Nie możemy doczekać się spotkania z naszym i fanami oraz przestawienia im naszego nowego brzmienia, z którego osobiście jestem bardzo zadowolona!”.

Poza planowaną trasą koncertową grupa nie zapomina również o swoich planach wydawniczych i cały czas pracuje nad nowym materiałem.

“Kolejny zwiastun nowej płyty powinien ukazać się w styczniu” – mówi Ania.

‘Nawiązaliśmy ponownie współpracę z Peterem Guellardem (ex-Blitzkrieg) z którym współpracowałam już 14 lat temu, przy tworzeniu debiutanckiego albumu “Daydreaming”. Peter jest współautorem utworu “Dying so Slowly”, obecnie pracujemy nad drugim utworem jego autorstwa.

Album na pewno będzie różnił się brzmieniowo od debiutu – mamy obecnie nieco inne inspiracje, brzmienie jest cięższe, zmienił się skład i każdy z muzyków wniósł do zespołu coś nowego. Będzie jednak dużo melodii i dużo elektroniki’. Dance on Glass nagrywa w wojkowickim MAQ Records, z producentem Jarkiem Toifl.

Koncerty zespołu odbędą się:
7.10, Centrum Kultury Oko, Warszawa
8.10 CK Wiatrak, Zabrze
11.11 Klubokawiarnia Ironia, Częstochowa
12.11 Leśniczówka, Chorzów
2.12 Klub KIJ Łódź
3.12 Fanaberia Art Club, Częstochowa

Dance on Glass
fot. Krzysztof Kadis (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » Panele podłogowe