MUZOTAKTTeledyskiBatalion d'Amour w świetle krwawego superksiężyca

Batalion d’Amour w świetle krwawego superksiężyca
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Rockowo-gotycka formacja Batalion d’Amour zaprezentowała teledysk promujący album “Fenix”.

– Mamy głęboką nadzieję, że zarówno fani, jak i nowi odbiorcy poczują tę nową energię i odnajdą w naszej muzyce i tekstach cząstkę siebie – mówi wokalistka, Karolina Andrzejewska.

REKLAMA

Wideo zrealizowano do utworu “Charlotte”.

“Scenariusz do klipu promującego nasz pierwszy singel “Charlotte” narodził się w mojej głowie rok temu, niedługo przed jego realizacją, której podjął się Paweł Penarski – niesamowicie kreatywny muzyk i reżyser” – opowiada Karolina Andrzejewska.

Materiały promocyjne partnera

“Inspiracją stało się dla mnie kilka historii, które przelałam na papier, gdyż nie potrafię być obojętna na otaczające mnie problemy”.

“Spędziliśmy na planie wiele godzin, wspierał nas zespół wspaniałych ludzi pełnych pasji, Izabela Sokół, Marcin Lewandowski, Zbigniew Fulara, gospodarze Dworu Sieraków, Żaneta Pawlak, panowała wyjątkowa i profesjonalna atmosfera” – dodaje.

Batalion d'Amour

“Takie sytuacje mnie uskrzydlają i motywują do dalszej pracy. Mimo zmęczenia towarzyszyła nam niepowtarzalna energia (ostatnie ujęcia zostały zrealizowane w świetle krwawego superksiężyca, może to był jego wpływ? ;))”.

“Charlotte” poprzedza longplay “Fenix”, który ukaże się w listopadzie 2016 roku. Będzie to druga płyta nagrana z Karoliną Andrzejewską za mikrofonem. Grupa podpisała niedawno kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Echozone. W katalogu firmy znajdują się tacy artyści jak The Mission, Ikon, Wayne Hussey, czy Minerve.

– Już sam tytuł naszej nowej płyty – “Fenix” – nawiązuje do narodzin, symbolizuje dobrą energię, kreatywność i siłę – nie przez przypadek, gdyż powrót po latach na scenę muzyczną w naturalny sposób musi zaowocować burzą emocji, która przez lata nie znajdowała ujścia – kontynuuje frontmanka.

– Płyta zawiera 11 utworów oraz bonusy. Gościmy na niej wielu wspaniałych muzyków takich jak: John Porter czy Tomek Grochola z zespołu Agressiva 69. Każdy utwór opowiada inną historię, niesie ze sobą odmienne emocje, porusza inne problemy często zaczerpnięte z naszej codzienności.

Zespół zajął się produkcją, ja przejęłam rolę kierownika tejże produkcji, jak i całego projektu, nieoceniona jednak była pomoc profesjonalistów odpowiedzialnych za brzmienie. Łukasz Migdalski pracował nad miksami większości utworów. Wraz z Mirosławem Wdowczykiem zajęli się również masteringiem całej płyty. Łukasz Pilch stał się autorem miksów i współaranżerem 3 utworów.

Adam Drzewiecki zrealizował nagrania partii wokalnych, zmiksował 2 utwory oraz wsparł nas mocno w elektronice i w partiach klawiszowych. Jarek Huńka zrealizował nagrania większości partii instrumentalnych. Mamy głęboką nadzieję, że zarówno fani, jak i nowi odbiorcy poczują tę nową energię i odnajdą w naszej muzyce i tekstach cząstkę siebie.

Batalion d’Amour (w skrócie BDA) to polski zespół rockowy założony w 1989 roku w Skoczowie. Obecny skład zespołu to: Karolina Andrzejewska (wokal, słowa), Piotr Grzesik (bas, wokal), Robert Kolud (gitary), Mariusz “Pajdo” Pająk (perkusja) oraz Mirosław Zając (klawisze). Od początku działalności grupa inspirowała się rockiem gotyckim i dark wave.

Kapela wydała 5 albumów studyjnych: “Labirynt Zdarzeń” (Morbid Noizz, 1998), “Dotyk Iluzji” (Metal Mind Records, 1999), “55 Minutes of Love” (Metal Mind Productions, 2000), “W Teatrze Snów” (Metal Mind Productions, 2001), “Niya” (Metal Mind Productions, 2005), z których ostatni został zarejestrowany z Karoliną Andrzejewską – nową wokalistką, autorką większości tekstów i linii wokalnych.

ZOBACZ TELEDYSK
BATALION D’AMOUR – CHARLOTTE

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » Panele podłogowe

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA